Güzel oyuncu Öykü Karayel'in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Öykü Karayel aslen nereli, Öykü Karayel burcu ne, Öykü Karayel evli mi, Öykü Karayel eşi sevgili kim, Öykü Karayel oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtlarını sizin için derledik. 1990 doğumlu oyuncu Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. Küçük yaşlardan beri oyuncu olmak istediği için kısa bir süre Kenter Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girerek buradan mezun olmuştur. Tiyatro bölümü öğrenciliğinin ilk yılında Berkun Oya'nın kaleme aldığı Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katılıp Ayşe rolünü almıştır. Sergilediği performans ile 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Yetenekli oyuncu Öykü Karayel, 2011 yılından bu yana çeşitli dizi, film ve reklam projelerinde yer almaktadır. 2011-2013 yılları arasında ilk ekran deneyimi olan Kuzey Güney dizisindeki Cemre Çayak karakteri ile televizyon izleyicisinin dikkatini çekmiştir. Daha sonra Kara Para Aşk ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde yardımcı oyuncu olarak yer almıştır. İlk sinema deneyimini 2015 yapımı senaryosu ve yönetmenliği Zeki Demirkubuz'a ait olan Bulantı filmi ile yapmıştır. Oyuncu Öykü Karayel kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, eşi sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde psvbet yer alıyor.

İlker Kaleli aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri İlker Kaleli aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Öykü Karayel aslen nereli?

Öykü Karayel aslen İstanbulludur. 20 Ağustos 1990 doğumlu olan oyuncu, hayatının tamamını İstanbul'da geçirmiştir. Magazin gündeminden uzak bir hayat yaşayan Öykü Karayel'in Ezgi Karayel isminde tek yumurta ikizi vardır. İkizler benzerlikleri ile dikkat çekmektedir.

Öykü Karayel burcu ne?

20 Ağustoss doğumlu olan oyuncu Öykü Karayel'in burcu Aslan'dır. Güzel oyuncunun Berkun Oya'nın yazıp yönettiği  2020 yılında Netflix'te yayınlanan dram ve gerilim türündeki Bir Başkadır dizisinde oynadığı Meryem karakteri çok ses getirmiştir. Bu rolü ile geniş kitleler tarafından tanınmış ve büyük ilgi görmüştür.

Uraz Kaygılaroğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Uraz Kaygılaroğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Öykü Karayel evli mi?

Öykü Karayel evlidir. Oyuncu ayrıca Kalp Atışı, Muhteşem İkili ve Kaderimin Oyunu isimli dizilerde de başrol olarak yer almıştır. Son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan Kara dizisinde İlker Kaleli ile başrolü paylaşmaktadır. Bu rolü ile büyük dikkat çeken oyuncu, büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Öykü Karayel eşi sevgili kim?

Öykü Karayel'in eşi Can Bonomo'dur. Güzel oyuncu, müzisyen Can Bonomo ile evlidir. 2018 yılında evlenen çiftin 2021 yılında Roman isminde bir çocukları olmuştur. Dalış yapmayı çok seven oyuncu, yemek yapmayı, seyahat etmeyi ve playstation oynamayı da çok sevmektedir. Oyunculuk kariyerine Kara dizisi ile psvbet giriş devam etmektedir.

Onur Tuna aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Onur Tuna oynadığı tv dizileri filmleri Onur Tuna aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Onur Tuna oynadığı tv dizileri filmleri

Öykü Karayel oynadığı tv dizileri filmler

 • 2023 - Kara - Zeynep Çınar - TV Dizisi
 • 2023 - Kin - Nuray Batuk - Yabancı Dizi
 • 2021-2022 - Kaderimin Oyunu - Asiye Yılmaz - TV Dizisi
 • 2020 - Bir Başkadır - Meryem - İnternet Dizisi
 • 2019 - Jet Sosyete - Sinem - TV Dizisi
 • 2018 – Muhteşem İkili - Yağmur - TV Dizisi
 • 2017-2018 – Kalp Atışı - Eylül - TV dizisi
 • 2017 – Put Şeylere - Elif - Sinema Filmi
 • 2016 - Muhteşem Yüzyıl Kösem - Dilruba Sultan - TV Dizisi
 • 2016 – İşe Yarar Bir Şey - Canan - Sinema Filmi
 • 2015 – Koyu Sarı: Toz - Azra - Sinema Filmi
 • 2015 – Bulantı - Aslı - Sinema Filmi
 • 2014-2014 – Kara Para Aşk - İpek - TV Dizisi
 • 2011-2013 – Kuzey Güney - Cemre - TV Dizisi

Tamer Karadağlı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Tamer Karadağlı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri