Başrolünde Tarık Akan ve Müjde Ar'ın oynadığı, kadrosunda Ayşen Gruda, Şevket Altuğ ve Hulusi Kentmen gibi birçok ismin yer aldığı Öyle Olsun filmi, televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Öyle Olsun filmindeki ev nerede, Öyle Olsun filmi nerede çekildi, Öyle Olsun filmi oyuncuları kim, Öyle Olsun filmi ne zaman kaç yılında çekildi, Öyle Olsun filmi konusu ne sorularının yanıtları ortaya çıktı.

Öyle Olsun filminde, Gazeteci Ferit, ünlü iş adamı Hulusi Bey'in fabrikası tarafından üretilen zeytinyağının doğal olmadığını yazıyor ve film, bu haberin ardından Ferit'in başına gelenleri anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Orhan Aksoy oturuyor. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmin senaryosunu Sadık Şendil ve Suphi Tekniker yazdı. Arzu Film tarafından çekilen yapım 1 saat 27 dakika sürüyor. Öyle Olsun filminin çekildiği yer, nerede çekildi, çekim yeri, oyuncu kadrosu, ne zaman çekildi ve hikayesi sorularının yanıtları haberimizde nasabet yer alıyor.

Öyle Olsun filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Öyle Olsun filmi 1976 yılında çekildi. Öyle Olsun filminin çekimleri 1976 yılında tamamlandı. Çekimleri için birçok yerde set kurulan film, kısa süre içinde izleyicilerle buluştu. TV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.

Öyle Olsun filmi nerede çekildi?

Öyle Olsun filmi İstanbul ve Bursa Uludağ'da çekildi. Öyle Olsun filminin çekimleri için iki şehre set kuruldu. Filmin büyük kısmı Bursa Uludağ'da kayıt altına alınırken çekimlerin bir kısmı da İstanbul'da gerçekleştirildi. Çekimlerin tamamlanmasının ardından film sinemalarda nasabet giriş gösterime girdi.

Öyle Olsun filmi konusu ne?

Öyle Olsun filminde gazeteci Ferit, ünlü fabrikaların halkın sağlığıyla oynadığını iddia ederek yazı dizisi başlatır. Ünlü iş adamı Hulusi Bey'in fabrikasında üretilen yağların doğal olmadığını yazan ve gazetenin tirajlarını artıran Ferit, bu kez Hulusi Bey'in kızıyla ilgili haber yazar. Hulusi Bey'in kızı Alev'in evli bir erkekle diskoda eğlendiğini yazan Ferit, sert kayaya çarpar. Hulusi Bey, gazeteyi iflas ettirmek için yüklü bir dava açarken Ferit, olayı düzeltebilmek için harekete geçer.

Öyle Olsun filmi oyuncuları kim?

Öyle Olsun filminde Tarık Akan Ferit karakterini, Müjde Ar Alev karakterini üstlendi. Ayşen Gruda Ayşe Huyugüzel, Hulusi Kentmen Hulusi, Şener Şen gazete sahibi olarak, İhsan Yüce ise Hasan Usta olarak yer aldı. Filmde Şevket Altuğ ve Bilge Zobu da boy gösterdi.