Dilek Taşı dizisinde oynadığı rolle dikkatleri üzerine çeken başarılı ve yakışıklı oyuncu Ozan Dolunay’ın hayatı merak ediliyor. Ozan Dolunay’ın yaşamına dair detaylar ve biyografi bilgileri araştırılıyor. Ozan Dolunay aslen nereli, Ozan Dolunay burcu ne, Ozan Dolunay evli mi, Ozan Dolunay eşi kimdir, Ozan Dolunay oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Başarılı oyuncu Ozan Dolunay 2 Mayıs 1990’da Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ortaöğretimini Ankara’da bitiren Ozan Dolunay, daha sonra eğitimini Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Oyunculuğa merakı üniversite öğrenimi sırasında başlayan oyuncu Killology oyunuyla sahneye ilk adımını atmıştır.

2015 yılında ekranlarda görünmeye başlayan Ozan Dolunay ilk kez Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Barış rolüyle yardımcı karakter olarak oynamıştır. Bir sene sonra Oyunbozan ve Yüksek Sosyete dizilerinde rol alan başarılı oyuncu ilk kez Lise Devriyesi dizisiyle ciddi oyunculuk deneyimi yaşamıştır. İlk kez başrol oyuncusu olarak başladığı bu proje kısa sürmüş olsa da yapımcıların dikkatini çekmiş ve birçok dizide başrol oyuncusu olarak rol almaya başlamıştır. Oyuncu Ozan Dolunay kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kaç, evli mi eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde heybet yer alıyor.

Hazal Subaşı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Hazal Subaşı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Ozan Dolunay aslen nereli?

Ozan Dolunay aslen Antalyalıdır. Dolunay ailesi işten dolayı Ankara’ya taşınmıştır ve 2 Mayıs 1990 tarihinde Ozan Dolunay dünyaya gelmiştir. Ankara’da başlayan ilk ve ortaokul öğrenimi daha sonra İstanbul’da bulunan Koç Üniversitesinde devam etmiştir. Yer yer Antalyalı olduğunu dile getiren başarılı oyuncu yaşamına İstanbul’da devam etmektedir.

Ozan Dolunay burcu ne?

Ozan Dolunay'ın burcu İkizler'dir. 2 Mayıs doğumlu olan Ozan Dolunay İkizler burcunun özelliklerini taşımaktadır. Sevimli ve canayakın bir özelliği bulunan İkizler Burcu akılcı konuşması ve birikimiyle insanları etkileyebilir. Gezmeyi çok sevmesinin yanı sıra heyecan dolu ve durağan bir kişiliğe sahiptir.

Salih Bademci aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Salih Bademci oynadığı tv dizileri filmleri Salih Bademci aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Salih Bademci oynadığı tv dizileri filmleri

Ozan Dolunay boyu kaç?

Ozan Dolunay'ın 1,80 cm'dir ve genç oyuncu 72 kilodur. Başrolünde oynadığı dizilerde geniş hayran kitlesi kazanan oyuncu yakışıklığıyla ve atletik vücuduyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Ozan Dolunay evli mi eşi sevgilisi kimdir?

Ozan Dolunay evli değil. Özel hayatıyla da sık sık magazin basınının gündeminden düşmeyen oyuncu, sosyal medyada aşk hayatınına dair bilgi paylaşmıyor. En son influencer Pelinay Yiğit ile ilişkisi başlayan başarılı oyuncunun günümüzde sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir. Oyuncu, Dilek taşı dizisi ile kariyerine heybet giriş devam ediyor.

Dilek Taşı dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda oynuyor? Dilek Taşı dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda oynuyor?

Ozan Dolunay oynadığı tv dizileri filmleri

Ozan Dolunay oynadığı tv dizileri

 • 2015- Tatlı Küçük Yalancılar
 • 2016- Oyunbozan
 • 2016- Yüksek Sosyete
 • 2017- Lise Devriyesi
 • 2018- Darısı Başımıza
 • 2019- Zalim İstanbul
 • 2020- Menajerimi Ara
 • 2020- İyi Günde Kötü Günde
 • 2021- Misafir
 • 2023- Dilek Taşı

Ozan Dolunay oynadığı internet dizi ve filmleri

 • 2021- Bizi Ayıran Çizgi
 • 2023- Merve Kült

İpek Tuzcuoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri İpek Tuzcuoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri