Türkiye Futbol Federasyonu PFDK kararları Galatasaray Trabzonspor Kayserispor Beşiktaş ve Başakşehir takımları için belli oldu. PFDK’dan takımlara ceza yağdı. Spor Toto Süper Lig takımlarının maçlarında çıkan olaylar için toplanan kurul, birçok kulübe ceza verilmesine hükmetti. PFDK tarafından takımlara ağır faturalar kesildi.

Süper Lig’de yeni bir haftaya mrbahis girilirken, geçtiğimiz günlerin ve haftaların maçlarında çıkan olaylarla alakalı Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararları ortaya çıktı. Federasyonun resmi sitesinden yapılan duyuruda, birçok takıma verilen cezalar açıklandı.

PFDK kararları Trabzonspor ve Medipol Başakşehir FK

PFDK kararları Trabzonspor için belli oldu. Trabzonspor Adana Demirspor maçında stada usulsüz şekilde seyirci alındığı tespiti yapıldı. Bu yüzden Trabzonspor’a 150.000 TL para cezası verildi. Medipol Başakşehir Futbol Kulübünün Bodrumspor ile oynadığı maçta taraftarların saha olaylarına yol açtığı ve bu yüzden Başakşehir’e 32.000 TL para cezası verildiği açıklandı. Ayrıca Gaziantep Futbol Kulübü’ne Ziraat Türkiye Kupası maçında maçın geç başlamasına sebep olan, kale ağlarının direklere sağlam olarak bağlanmaması sebebiyle ihtar cezası verildi.

PFDK kararları Galatasaray Beşiktaş

PFDK kararları Galatasaray ve Beşiktaş için de ortaya çıktı. Galatasaray Altay maçı sonrasında röportajların 30 dakika içinde bitmemesinden dolayı Galatasaray takımına 150.000 TL para cezası verildi. Ayrıca aynı maçta sarı kırmızılı takımın taraflarının saha olaylarına sebep olduğu, bu yüzden de takıma ayrıca 32.000 TL para cezası da verildiği açıklandı.

PFDK kararlarına göre Beşiktaş takımına, Fenerbahçe maçında taraftarların çirkin ve kötü tezahüratlarından dolayı 350.000 TL para cezası verildi. Ayrıca kötü tezahüratta bulunan tribünlerin ilgili bloklarında yer alan seyircilerin elektronik bilet kartlarının bloke edilmesine ve bir sonraki maça girişlerinin engellenmesine karar verildi. Yine aynı maçta Beşiktaş taraftarlarının saha olaylarına sebep olduğu, bu yüzden 48.000 TL para cezası verildiği duyuruldu. Bu olaylara karışan tribündeki seyircilerin de yine kartlarının bloke edilmesine ve bir sonraki maça alınmamalarına karar verildi.