Mahir Ünal kimdir? Nereli, görevi ne, eşi kim?

Akademisyen ve siyasetçi Mahir Ünal’ın kim ve nereli olduğu ile görevinin ne olduğu ve eşinin kim olduğu yanıt buldu.

Politika 04.12.2019, 19:37 04.12.2019, 19:37
Mahir Ünal kimdir? Nereli, görevi ne, eşi kim?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal yaptığı açıklamalar ile gündemde kalmayı sürdürüyor. Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan Mahir Ünal, hayatı ve kariyeri ile de merak ediliyor. Mahir Ünal kimdir? Nereli? Mahir Ünal’ın görevi ne? eşi kim, kızı kim? Soruları yanıt arıyor. Daha önce parti sözcülüğü yapan, Kültür ve Turizm eski bakanı olan akademisyen ve siyasetçi Mahir Ünal hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

MAHİR ÜNAL KİMDİR?

1966 Kahramanmaraş doğumlu Mahir Ünal, ilköğrenimini Elbistan’da, liseyi İstanbul’da tamamladı. İlahiyat Fakültesi mezunu olan Ünal, İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Aynı üniversitede doktora yapan ve ardından öğretmenlik mesleğine başlayan Mahir Ünal, İTO’da müşavirlik ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Özel bir üniversitede bölüm başkanlığı yapan ve derslere de giren Mahir Ünal, AK Parti’nin kurulması ile birlikte partide çeşitli görevlerde bulundu. 2009 yılında MKYK üyesi olan, aynı yıl ARGE Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi Koordinatörü olan Mahir Ünal, 24, 25, 26 ve 27. Dönemlerde Kahramanmaraş Milletvekili, 2011 yılında ise AK Parti Grup Başkanvekili oldu.

MAHİR ÜNAL’IN GÖREVİ NE?

64. hükümet döneminde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan Mahir Ünal, daha sonra AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü oldu. Mahir Ünal’ın görevi AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Kahramanmaraş Milletvekilliğidir.

MAHİR ÜNAL NERELİ?

Mahir Ünal Kahramanmaraş Elbistanlıdır. Akademisyenlik de yapan Ünal Arapça ve İngilizce dillerini biliyor.

MAHİR ÜNAL’IN EŞİ VE KIZI KİM?

Mahir Ünal’ın eşi 2014 yılında evlendiği Şule Özdin Ünal’dır. Mahir Ünal’ın kızı Elif Sena Ünal’dır. Mahir Ünal’ın bir de oğlu var.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 04:00
Güneş 05:48
Öğle 13:21
İkindi 17:15
Akşam 20:45
Yatsı 22:25