Prof. Dr. Mithat Baydur’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Prof. Dr. Mithat Baydur kimdir nerelidir, Prof. Dr. Mithat Baydur biyografi, Prof. Dr. Mithat Baydur özgeçmiş, Prof. Dr. Mithat Baydur kitapları, Prof. Dr. Mithat Baydur aslen nereli? sorularının yanıtları araştırılıyor. TV programlarında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Prof. Dr. Mithat Baydur liseye kadar İstanbul Sarıyer Pertevniyal Okulu'na gitti. İstanbul Çengelköy Kuleli Askeri Lisesi'nde lise eğitimini tamamladı. Hemen ardından Orta-Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitim görmeye başladı. Burada lisans eğitimini yarım bırakarak Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden diploma aldı.

Mithat Baydur, yüksek lisans için Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde eğitimine devam etti. Doktora tezini de Boğaziçi Üniversitesi'nde Küreselleşme Ekseninde Değişen Milliyetçilik Kavramı üzerine yazdığı tezle tamamladı. Başarılı çalışmalarıyla kısa sürede doçentlikten profesörlüğe yükseldi. Prof. Dr. Mithat Baydur kim, nereli, memleketi, hayatı, kariyeri, kaç yaşında, mesleği ne sorularının yanıtları betmus cevap buldu.

Prof. Dr. Mithat Baydur kimdir nerelidir?

Prof. Dr. Mithat Baydur akademisyen, yazar, siyasetçidir ve İstanbulludur. Marmara Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesinde Teori ve Siyaset üzerine dersleri vermiştir. 1957 yılında İstanbul’da doğup büyümüştür ve 65 yaşındadır. Hala İstanbul’da ikamet etmektedir. Bir dönem Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı yaptıktan sonra Beykent Üniversitesi'nde Bölüm Başkanlığı yapmıştır.

Prof. Dr. Mithat Baydur biyografi özgeçmiş?

Prof. Dr. Mithat Baydur alanında uzman ve iyi bir akademisyen olarak dikkat çekiyor. Günümüzde Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanıdır. Yerli ve yabancı yayınlarda pek çok makalesi yayınlanmıştır. 1999-2000 yılları betmus giriş arasında Bülent Ecevit’e başbakanlığı sırasında danışmanlık yapmıştır. Evli olan Prof. Dr. Mithat Baydur iki kız çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Mithat Baydur kitapları

  • İlm-i Siyaset
  • Kemalizm ve Değişen Paradigma
  • Dış Politika Yazıları
  • Siyasi Tarihimizden Kesitler
  • Kutsal Topraklarda Casuslar Savaşı
  • Küresel Dünyada Milliyetçilik