Beşiktaş’ta gösterdiği başarılı performans ile adından sıkça söz ettiren Raşid Gezzal’in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Raşid Gezzal aslen nereli, Raşid Gezzal evli mi eşi kim, Raşid Gezzal hangi takımdan geldi, Raşid Gezzal hangi takımlarda oynadı Raşid Gezzal kaç gol attı? Sorularının tüm yanıtları ortaya çıktı. Raşid Gezzal, 9 May 1992 tarihinde Fransa’nın Décines-Charpieu bölgesinde doğmuştur. Cezayir ve Fransa vatandaşı olan Raşid Gezzal, 1,82 boyundadır ve sağ kanatta görev almaktadır. Beşiktaş’ta 18 numaralı formayı giyen Gezzal, 31 yaşındadır ve güncel piyasa değeri 4 Milyon Euro’dur. Futbolcu Raşid Gezzal kimdir nerelidir, hangi takımdan geldi, oynadığı takımlar, hangi takımlarda oynadı, istatistikleri, kaç golü var sorularının yanıtları ve Raşid Gezzal’in yaşamına dair merak edilen detaylar haberimizde betvole yer alıyor.

Jean Onana aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Jean Onana aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Raşid Gezzal aslen nereli?

Raşid Gezzal aslen Cezayirlidir. Cezayir uyruklu olan ancak Fransa’da dünyaya gelen Raşid Gezzal, futbola da Fransa’da başlamış ve Fransa’nın köklü kulübü OL Lyon alt yapısında uzun yıllar forma giymiştir. Lyon’da gösterdiği performansın ardından Monaco’ya transfer olan Gezzal, burada da gösterdiği başarılı performans ile 14 Milyon Euro’ya Liecester City’ye transfer olmuştur.

Raşid Gezzal evli mi eşi kim?

Raşid Gezzal evlidir. 2 çocuk babasıdır. Raşid Gezzal, milli takım kariyerinde Fransa’nın U20 takımında forma giyse de milli takım tercihini Cezayir’den yana kullanmıştır. Şu anda da Cezayir milli takımının formasını giymektedir. 22 maçta forma giydiği milli takımda 2 gole imza atmıştır.

Necip Uysal aslen nereli evli mi eşi kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Necip Uysal aslen nereli evli mi eşi kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Raşid Gezzal hangi takımdan geldi?

Raşid Gezzal Beşiktaş takımına Liecester City takımından geldi. Raşid Gezzal, Beşiktaş’ın sevilen futbolcularından biri olarak özellikle hem sağ hem de sol ayağını etkili bir şekilde kullanabilmektedir. Raşid Gezzal, Beşiktaş’a Premier Lig ekibi Liecester City’den transfer olmuştur. 2021/2022 sezonunda 3 Milyon Euro’ya Beşiktaş’a transfer olan Raşid Gezzal, 2020/2021 sezonunda da Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giymiştir. Ardından gösterdiği başarılı performans nedeniyle Beşiktaş oyuncunun bonservisini alarak transfer etmiştir. Beşiktaş’ta kiralık olarak oynadığı sezon 35 maçta attığı 8 gol ve yaptığı 18 asistle tüm Beşiktaş taraftarının sevgilisi olmuş ve bir sonraki sezon da Liecester City’de düşünülmeyen Gezzal Beşiktaş’a katılmıştır.

Raşid Gezzal kaç gol attı?

Raşid Gezzal, Beşiktaş'ta 95 maçta 15 gol attı. Profesyonel kariyerine Lyon’da başlamıştır. Lyon’da 117 maçta oynayan futbolcu, 14 gol atarken 20 de asist yapmıştır. Daha sonra Monaco’da forma giymiş ve çıktığı 35 müsabakada 2 gol 4 asistle oynamıştır. Liecester City kariyerinde ise 23 maçta forma şansı bulabilen oyuncu, bu maçlarda 3 gol atarken asist katkısı yapamamıştır. Liecester City’den kiralandığı Fiorentina’da 21 maçta 1 gol 1 asiste ulaşırken, sonraki sezon kiralandığı ve ardından transfer olduğu Beşiktaş’ta ise 2021 yılından bu yana 95 maçta oynayıp 15 gol 31 asist betvole giriş yapmıştır.

Vincent Aboubakar aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Vincent Aboubakar aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Raşid Gezzal hangi takımlarda oynadı?

  • 1998-2004 - Vaulx-en-Velin (altyapı)
  • 2004-2012 - Olympique Lyon (altyapı)
  • 2010-2017 - Olympique Lyon B
  • 2012-2017 - Olympique Lyon
  • 2017/2018 - Monaco
  • 2018-2021 - Leicester City
  • 2019/2020 - Fiorentina (kiralık)
  • 2020/2021 - Beşiktaş (kiralık)
  • 2021- Beşiktaş

Emrecan Uzunhan aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Emrecan Uzunhan aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?