Futbolcu Rayyan Baniya’nın hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyeri merak ediliyor. Rayyan Baniya aslen nereli, Rayyan Baniya kimdir, Rayyan Baniya hangi takımlarda oynadı, Rayyan Baniya hangi takımdan geldi, Rayyan Baniya kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 18 Şubat 1999 tarihinde İtalya’nın Bologna şehrinde dünyaya geldi. Beninli bir baba ve Türk bir annenin çocuğu olarak İtalya’da doğan Rayyan Baniya, 1,92 cm boyundadır.

Trabzonspor takımı kadrosunda yer alan ve 2 numaralı formayı giyen futbolcu Rayyan Baniya, stoper mevkisinde oynamaktadır. Benin asıllı Türk futbolcu olan Baniya Türk vatandaşıdır. Futbolcu Rayyan Baniya kimdir nerelidir, annesi babası nereli, ailesi kim, oynadığı takımlar, hangi takımdan geldi, istatistikleri nedir, kaç gol attı, boyu kaç kilo, evli mi, eşi kim, hangi takımlarda oynadı, kaç golü var sorularının yanıtları ve futbolcunun yaşamına dair merak edilen tüm ayrıntılar haberimizde betvadi yer alıyor.

Mehmet Can Aydın aslen nereli kimdir hangi takımlarda oynadı hangi takımdan geldi kaç gol attı? Mehmet Can Aydın aslen nereli kimdir hangi takımlarda oynadı hangi takımdan geldi kaç gol attı?

Rayyan Baniya kimdir?

Rayyan Baniya babası Beninli, annesi Türk olan Trabzonsporlu futbolcudur. 2016-17 sezonundan önce Verona'nın 19 Yaş Altı kadrosuna katıldı. 2018-19 sezonunu Serie D tarafı Mantova'da kiralık olarak geçirdi. 29 Haziran 2019'da Verona ile 3 yıllık ilk profesyonel sözleşmesini imzaladı. Süper Lig'de ilk olarak Karagümrük forması giyen stoper oyuncusu, bu sezon başında 2 milyon euro bonservisle Trabzonspor takımına transfer oldu.

Rayyan Baniya aslen nereli?

Rayyan Baniya baba tarafından aslen Beninli, anne tarafından aslen Adanalıdır. İtalya’da doğup büyümüştür. 24 yaşındaki stoper daha önce verdiği röportajda, "Bana sorarsanız ben kendimi Türk hissediyorum çünkü Türk bir annenin oğluyum. A Milli Takım'da oynamak benim küçüklük hayalimdi. Başkanımız Süleyman Hurma da bu fikirde, kendisi de benim Türk Milli Takımı'nda oynamamı istiyor. Ben de çok istiyorum.” demişti.

Uğurcan Çakır aslen nereli kimdir kaç gol yedi hangi takımlarda oynadı hangi takımdan geldi? Uğurcan Çakır aslen nereli kimdir kaç gol yedi hangi takımlarda oynadı hangi takımdan geldi?

Rayyan Baniya hangi takımdan geldi?

Rayyan Baniya Trabzonspor takımına Fatih Karagümrük takımından geldi. Milli takıma katılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Baniya, “Benin'den de İtalya'dan da beni izleyenlerin olduğunu biliyorum. Ancak benim ilk tercihim her zaman Türk Milli Takımı olacak. Türkçe öğrenmeye de başladım. Yüzde olarak verirsem yüzde 40 diyebilirim. Arkadaşlarımla da yavaş yavaş Türkçe iletişime geçiyorum. Konuşulanları anlıyorum ama konuşmayı da yavaş yavaş geliştiriyorum” sözleriyle eleştirilere son noktayı koymuştu.

Rayyan Baniya kaç gol attı?

Futbolcu Rayyan Baniya 95 maçta toplam 5 gol attı. Futbol kariyerine 2018 yılında Hellas Verona takımında başlayan Baniya, sırasıyla Mantova, Renate ve tekrar Mantova takımlarına kiralanmıştı. 2021/2022 sezonunda Fatih Karagümrük forması giymeye başladı. Bedelsiz olarak transfer edilen futbolcu, performansıyla dikkat çekti ve yaz transfer döneminde Trabzonspor'a transfer oldu. Trabzonspor, Rayyan Baniya için yaklaşık 2 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Futbol kariyerine Trabzonspor takımında betvadi giriş devam ediyor.

Paul Onuachu aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Paul Onuachu aslen nereli kimdir hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Rayyan Baniya hangi takımlarda oynadı?

  • 2016 - Modena (altyapı)
  • 2016-2018 - Hellas Verona (altyapı)
  • 2018-2021 - Hellas Verona
  • 2018-2019 - Mantova (kiralık)
  • 2019-2020 - Renate (kiralık)
  • 2020-2021 - Mantova (kiralık)
  • 2021-2023 - Fatih Karagümrük
  • 2023 - Trabzonspor

Abdülkadir Ömür aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Abdülkadir Ömür aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?