Ekranlarda izleyici ile buluşacak olan Recep İvedik 6 filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Recep İvedik 6 nerede çekildi, Recep İvedik 6 oyuncuları isimleri, Recep İvedik 6 konusu, Recep İvedik 6 ne zaman çekildi kaç yılında sorularının merak edilen cevaplarını sizin için derledik. Serinin altıncı filmi olan Recep İvedik 6, Çamaşırhane Film yapımıdır. Şahan ve Tolga Gökbakar kardeşler imzalı filmin senaryosunu birlikte yazan kardeşlerden Tolga Gökbakar aynı zamanda filmin yönetmenidir.

Komedi türündeki Recep İvedik 6 filminin başrollerinde Şahan Gökbakar ve Nurullah Çelebi yer alıyor. Recep İvedik serisinin 6. filminde, Konya'da bir kuru fasulye festivaline katılmak isterken bir dizi hata sonucu Kenya'ya giden Recep ve arkadaşı Nurullah, bu bilmedikleri coğrafyadan evlerine dönmenin yolunu aramaya başlıyor. Recep İvedik 6 filmi ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde favorisen yer alıyor.

Recep İvedik 6 nerede çekildi?

Recep İvedik 6 filmi Bursa’nın Karacabey ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri Karacabey’de bulunan longoz ormanında yapıldı. Şahan Gökbakar, senaryodaki Kenya sahneleri için langoz ormanlarında özel plato kurdurdu. Daha sonra bu platoyu Karacabey Belediyesine hediye etti. Günümüzde bu bungalov evler belediyeye ait çay bahçesi olarak hizmet favorisen giriş vermektedir.

Recep İvedik 6 konusu?

Recep Konya’da kuru fasulye festivaline davetlidir. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah'ı da yanına alarak Konya'ya doğru yola koyulur. Recep Konya'ya giderken kendini arkadaşı Nurullah ile birlikte Kenya'da bulur. Basit bir hatadan dolayı kendilerini Kenya’da bulan ikili Türkiye’ye dönmenin yolunu ararlar. Kendisine has yöntemlerle içinde bulunduğu vahşi dünyada ayakta kalmaya çalışan Recep'in başına bu süreçte birbirinden ilginç olaylar gelir.

Recep İvedik 6 ne zaman çekildi kaç yılında?

Recep İvedik 6 filmi 2019 yılında çekildi. Aynı yılın Kasım ayında vizyona giren film 110 dakika sürmektedir. Gişede 3 milyon 986 bin 797 kişi tarafından izlenen film, 67.716.572 TL hasılat elde etmiştir.

Recep İvedik 6 oyuncuları isimleri

  • Şahan Gökbakar - Recep İvedik
  • Nurullah Çelebi - Nurullah Sağlam
  • Mbaye Dieng - Songa
  • Chidi Benjamin John - Nahu Şef
  • Kepsin Misodi Teke - Hunkutu Şef
  • Lorraine Kadye - Zouya
  • Somer Karvan - Tur rehberi Ersin