Futbolcu Roy Keane’nin hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair ayrıntılar merak ediliyor. Roy Keane kariyeri boyunca kaç gol attı, Roy Keane hangi takımlarda oynadı, Roy Keane aslen nereli, Roy Keane kimdir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Roy Maurice Keane olan ve 10 Ağustos 1971 tarihinde İrlanda’nın Cork şehrinde dünyaya gelen İrlandalı eski futbolcu, 1,80 cm boyundadır. Roy Keane, İrlandalı futbol yorumcusu, teknik direktör ve eski profesyonel futbolcudur. Kulüp kariyerinde, 17'si İngiliz kulübü Manchester United'da olmak üzere 19 büyük kupa kazanarak tüm zamanların en başarılı İrlandalı futbolcusu olmuştur.

Roy Keane, kendi jenerasyonunun en iyi orta saha oyuncularından biri olarak kabul edilen Keane, 2004 yılında Pelé tarafından dünyanın yaşayan en büyük oyuncularının yer aldığı FIFA 100 listesine seçilmiştir. Sert ve küstah tavırlarıyla dikkat çeken Keane, 2007 yılında The Times'ın tarihteki en sert 50 futbolcu listesinde 11. sırada yer almıştır. Keane 2021 yılında Premier League Onur Listesi'ne dahil edildi. Futbolcu Roy Keane aslen nereli kimdir, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, oynadığı takımlar, kaç golü var, futbol istatistikleri nedir, evli mi eşi kimdir sorularının yanıtları haberimizde betlivo yer alıyor.

Roberto Baggio kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Roberto Baggio kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Roy Keane kimdir?

Roy Keane, İrlandalı futbol yorumcusu, teknik direktör ve eski profesyonel futbolcudur. Keane, 18 yıllık futbol kariyerinde Cobh Ramblers, Nottingham Forest ve Manchester United formalarını giydikten sonra kariyerini Celtic'te noktaladı. Agresif ve son derece rekabetçi oyun tarzıyla tanınan, 1997'den 2005'teki ayrılışına kadar Manchester United'ın kaptanı olarak başarılı olmasına yardımcı olan bir tutumla, iki yönlü bir orta saha oyuncusuydu. Keane, kulüpte geçirdiği 12 yıl boyunca United'ın sürekli başarı elde etmesine yardımcı oldu. Daha sonra Celtic'e imza attı ve 2006'da oyuncu olarak emekli olmadan önce burada İskoçya Ligi şampiyonu oldu ve İskoçya Lig Kupası'nı kazandı.

Roy Keane aslen nereli?

Roy Keane aslen İrlandalıdır. Keane, çoğu kaptan olarak olmak üzere 14 yıl boyunca İrlanda Cumhuriyeti için uluslararası düzeyde oynadı. 1994 FIFA Dünya Kupası'nda İrlanda Cumhuriyeti'nin tüm maçlarında oynadı. 2002 FIFA Dünya Kupası'nın kadrosundan çıkarıldı. Keane, teknik direktörlük kariyerine oyuncu olarak emekli olduktan kısa bir süre sonra Sunderland'de başladı ve kulübü Ağustos sonunda Football League Championship'te 23. sıradan alarak lig şampiyonluğunu kazandı ve Premier League'ye terfi ettirdi. Aralık 2008'de istifa etti ve Nisan 2009'dan Ocak 2011'e kadar Championship kulübü Ipswich Town'ın teknik direktörlüğünü yaptı.

Michael Laudrup kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Michael Laudrup kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Roy Keane kariyeri

Roy Keane, Kasım 2013'te İrlanda Cumhuriyeti milli takımının yardımcı menajerliğine getirildi ve bu görevi 2018'e kadar sürdürdü. 2014'te Aston Villa'da ve 2019'da Nottingham Forest'ta kısa süreli yardımcı menajerlik yaptı. Keane ayrıca İngiliz kanalları ITV ve Sky Sports'un futbol yayınları için yorumcu olarak çalıştı. İrlanda Milli Takımına çağrıldıktan kısa bir süre takımdan ayrıldığını ve İrlanda'nın hazırlıklarından duyduğu memnuniyetsizlik nedeniyle Manchester'a dönmek istediğini açıkladı. Ertesi gün ise takımda kalmaya ikna oldu ancak teknik direktör ile sözlü bir tartışma yaşadı. McCarthy Keane'yi kadrodan çıkardığını ve eve gönderdiğini açıkladı. Mick McCarthy, Kasım 2002'de İrlanda teknik direktörlüğünden istifa etti.

Roy Keane kariyeri boyunca kaç gol attı?

Roy Keane futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 473 maçta 57 gol attı. İrlanda milli takımı ile 67 maçta 9 gole imza attı. Keane devam eden yıllarda İrlanda milli takımına döndü. Nisan 2004'te İrlanda takımına geri getirildi. Ancak Kerr, kol bandını Kenny Cunningham'da tutmaya karar verdiği için Keane yeniden kaptanlığa getirilmedi. Takımın 2006 FIFA Dünya Kupası'na katılamamasının ardından, kulüp kariyerini uzatmak için uluslararası futboldan emekli olduğunu açıkladı. 2006-2008 sezonunda Sunderland, 2009-2011 sezonlarında Ipswich Town takımlarını çalıştırdı ve 2013-2018 sezonlarında İrlanda milli takımında yardımcı antrenörlük betlivo giriş yaptı.

Alessandro Nesta kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Alessandro Nesta kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?

Roy Keane hangi takımlarda oynadı?

  • 1981-1989 - Rockmount (altyapı)
  • 1989-1990 - Cobh Ramblers
  • 1990-1993 - Nottingham Forest
  • 1991-2005 - İrlanda Milli Takımı
  • 1993-2005 - Manchester United
  • 2005-2006 - Celtic

Patrick Kluivert kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir? Patrick Kluivert kariyeri boyunca kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli kimdir?