Rusça, her ne kadar telaffuz olarak en kolay dillerden birisi olsa da dilbilgisi açısından oldukça zordur. Kendi içerisinde 6 adet gelecek zaman kipi, 4 adet de geçmiş zaman kipi bulunduran Rus dilini öğrenmek için düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalısınız.

Tabi bu çalışma olanağı tek başına size pek yardımcı olmayabilir. Bu sebepten dolayı da Rus dilini öğrenmek için alanında uzman olan Rusça kursu İstanbul ili araştırması yaparak, size en uygun olan çalışma programına dâhil olmanız gerekiyor.  Dünya çapında öğrenilmesi en zor dillerden birisi olan Rusçayı ana diliniz gibi konuşmak ise bu şartlar altında yaklaşık olarak 1 ya da 3 seneye tekabül etmektedir. Belirtilen bu süre zarfı ise sizlerin çalışma azminize göre değişiklik gösterir.

Rusça kursu İstanbul ilinde en çok bulunan kurslar arasındadır. Çünkü bu ülke, tüm dünya ülkeleri arasında en çok iş imkânı veren topraklar arasında bulunuyor.  Eğitim, kariyer turizm, iş, ekonomi ya da sosyal hayat açısından Rus dilini öğrenmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar ise şu şekildedir;

  • Yeni bir dil öğrenmek için yeterli motivasyona sahip olduğunuzdan emin olun,
  • Öncelikle Rus alfabesini öğrenin,
  • Daha sonra Rus dilinde var olan temel kelimeleri öğrenin,
  • Öğrenilen kelimelerle birlikte konuşma egzersizler yapmayı deneyin,
  • Alanında uzman olan bir kurstan yardım alın,
  • Temel gramer kurallarına hâkim olun,
  • İmkânınız var ise Rus dili konuşulan ülkeleri ziyaret edin,
  • Düzenli olarak dil tekrarı yaparak, Rus dili için hafızanızı genişletin.

Rusça Öğrenmenin Faydaları

Yabancı bir dil öğrenmek, her bireyin temek yaşayış düzeyini değiştirir ve dünya ufkunu genişletir. Öğrenilen dil sayesinde ise, yeni ve farklı coğrafyalar çok daha anlamlı bir şekilde gezilir.  Bu bilgilerle birlikte Rusça öğrenmek de sizlere bu ülkede birçok fırsatın kapısını sonuna kadar açar ve hayatınızın genel gidişatını olumlu yönde etkiler.

Eğer sizler de İstanbul’da yaşıyor ve Rus dilini öğrenmek istiyorsanız size en yakın konumda olan Rusça kursu İstanbul ilinde nerededir araştırmasını yapıp profesyonel bir kurumdan destek alabilirsiniz.  SDM dil okulları sayesinde rusça kursu hizmeti alabilir ve Rusçanızı daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.