Şabaniye filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Şabaniye filmindeki çiftlik nerede, Şabaniye filmi nerede çekildi, Şabaniye filmi şarkıları kim söylüyor, Şabaniye filmi hangi kanalda oynuyor, Şabaniye filmi kaç yılında çekildi, Şabaniye filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrol oyuncuları arasında Kemal Sunal, Çiğdem Tunç, Erdal Özyağcılar, Adile Naşit ve Reha Yurdakul rol alıyor. Filmde, kanlısından kurtulmak için kadın kılığına giren bir adamın hikâyesi ekranlara geliyor. Kan davasından dolayı köylerinden ayrılan Şaban ile annesi Hatice şehre yerleşmiştir. Uzun yıllardır kanlısını arayan Şehmuz, Şaban'ın izini şehirde bulur. Şehmuz'un geldiğini öğrenen Hatice, Şaban'ın yurtdışına gittiğini söyler. Bu sırada Şaban'ı kadın kılığına sokar ve herkese Şabaniye olarak tanıtır. Şehmuz’un kardeşi Nazlı ile arkadaşlık kuran Şabaniye, kısa sürede ona âşık olur. Bu aşk, pek çok değişikliği de beraberinde getirecektir. Şabaniye filminde şarkıları kim söylüyor, hangi çiftlikte çekildi, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde faffbet yer alıyor.

Tosun Paşa filmi nerede çekildi çöl sahnesi çekildiği yer hangi hamamda çekildi oyuncuları kim Yeşil Vadi nerede? Tosun Paşa filmi nerede çekildi çöl sahnesi çekildiği yer hangi hamamda çekildi oyuncuları kim Yeşil Vadi nerede?

Şabaniye filmi kaç yılında çekildi?

Şabaniye filmi 1984 yılında çekildi. Aynı yıl gösterime giren ve büyük ilgi gören film günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda Kemal Sunal hayranları ile buluşmaya devam ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan ve yapımcısı da olan Kartal Tibet oturuyor. Filmin bir diğer senaristi ise İhsan Yüce’dir. Filmin müziklerini Cahit Berkay hazırladı. Tibet Film tarafından komedi türünde çekilen yapım 92 dakika sürüyor.

Şabaniye filmindeki çiftlik nerede?

Şabaniye filmindeki çiftlik İstanbul’dadır. Çiftliğin tam adresi bilinmemekle birlikte, çiftliğin Sarıyer ve Zekeriyaköy taraflarında olduğu tahmin edilmektedir.

Şabaniye filmi nerede çekildi?

Şabaniye filmi İstanbul'da ve İzmir'de çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul ve İzmir şehirlerinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. İzmir'de yapılan çekimler için İzmir Enternasyonel Fuarı kullanılmıştır. İstanbul'daki çekimler ise farklı ilçe ve semtlerde gerçekleştirilmiştir.

Çöpçüler Kralı filmi hangi semtte nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim? Çöpçüler Kralı filmi hangi semtte nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim?

Şabaniye filmi şarkıları kim söylüyor?

Şabaniye filminde Kemal Sunal'ın söylediği şarkıları bir dönem sahnelere çıkarak ismini duyuran Tijen Erman söylüyor. Erman, “Evet o ses bana ait. O yıllarda çıkan magazin dergilerinin arşivlerine bakarlarsa göreceklerdir. Sahne çalışmaları yapıyordum ve Kartal Tibet beni Oğuz Abadan aracılığı ile buldu." demişti.

Şabaniye filmi hangi kanalda oynuyor?

Şabaniye filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 11 Haziran Pazar günü saat 16.15’te ve aynı günün gecesi saat 02.15’te Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filmde, kan davasından kaçmak için kadın kılığına girerek şarkıcılık yapan Şaban, çevresindeki herkesi kadın olduğuna inandırıyor. Ama kendisi de kan davalısı Nazlı'ya aşık olunca işler karışıyor. Kemal Sunal güldürüsü, Şaban serisinin en sevilen filmlerinden biri olarak Türk sinema tarihindeki faffbet giriş yerini koruyor.

Kibar Feyzo filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kibar Feyzo filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Şabaniye filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kemal Sunal - Şaban / Şabaniye
 • Çiğdem Tunç - Nazlı
 • Erdal Özyağcılar - Şeyhmus
 • Adile Naşit - Hatice
 • Turgut Boralı - Dursun
 • Reha Yurdakul - Şef Garson
 • Aliye Rona - Ayşe
 • Salih Eskici - Remo
 • Celal Yonat - Kahya
 • Günay Güner - Kiralık Kavgacı
 • Niyazi Gökdere - Kiralık Kavgacı
 • İbrahim Kurt - Kiralık Kavgacı
 • Sırrı Elitaş - Şaban'ın Babası
 • Nermin Denizci - Assolist
 • Nezahat Tanyeri -
 • Orhan Aksoy - Konuk "Rejisör"
 • Kartal Tibet - Konuk "Jön"

Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi? Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi?