Kemal Sunal klasiklerinden biri olan Sakar Şakir filmi komedi severleri ekran başında toplamaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Sakar Şakir filmi nerede çekildi, Sakar Şakir filmi kaç yılında ne zaman çekildi, Sakar Şakir filmi oyuncuları kim, Sakar Şakir filmi nerede çekilmiştir? sorularının yanıtları merak ediliyor. Sakarlıklarıyla her işi eline yüzüne bulaştıran Şakir’in yer aldığı Sakar Şakir filminin yönetmenliğini Natuk Baytan üstleniyor.

Sakar Şakir filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Adile Naşit, Ali Şen, Ünal Gürel, Macit Flordun, Necdet Yakın, Atilla Ergün, İhsan Yüce, Kamer Sadık ve Hakkı Kıvanç rol alıyor. Yardımcı yönetmen koltuğunda Namık Karakılıç'ın oturduğu filmin senaryosunu Suavi Sualp ve Natuk Baytan yazdı. Yapımcısı Yahya Kılıç olan filmin müziklerini Zafer Dilek hazırladı. Cem tarafından komedi ve macera türlerinde çekilen film 90 dakika betvevo sürüyor. Sakar Şakir filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi ve oyuncu kadrosu hakkındaki sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Sakar Şakir filmi kaç yılında ne zaman çekildi?

Sakar Şakir filmi 1977 yılında çekildi. Filmin çekimleri 1977 yılında gerçekleşti. Çekimler aynı yıl tamamlandı ve film, izleyicilerin beğenisine sunuldu. Günümüzde televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam etmektedir.

Sakar Şakir filmi nerede çekildi?

Sakar Şakir filmi İstanbul'un Bakırköy ilçesinde çekildi. Kemal Sunal’ın en beğenilen filmlerinden biri olan Sakar Şakir filminin çekimleri İstanbul’da gerçekleşti. Film sahnelerinin çekimleri için Bakırköy ilçesine set kuruldu. Çekimler Yeşilköy semti ve çevresinde betvevo giriş tamamlandı.

Sakar Şakir filmi konusu ne?

Şakir, yaşadığı mahallede sakarlıklarıyla tanınan bir adamdır. Şakir, bir gün İstanbul’da yaşayan amcasının ölüm döşeğinde olduğunu ve tüm mirasını ona bırakmak istediğini öğrenir. İstanbul’a gitmek için yola çıktığında Şakir’in akrabaları tüm mirasın ona kalacağını öğrenince Şakir’e çeşitli komplolar kurmaya başlar. Şakir, ona kurulan komplolardan sakarlığıyla kurtulur.

Sakar Şakir filmi oyuncuları kim?

  • Kemal Sunal - Sakar Şakir
  • Adile Naşit - Fatma Şen 
  • Ali Şen - Hacı Şen
  • Ünal Gürel - Gardrop Fuat
  • Macit Flordun - Marmara Kazım
  • Necdet Yakın - Lüfer 
  • Atilla Ergün - Şükrü
  • Kamer Sadık - Sabri
  • Hakkı Kıvanç - Kahveci
  • Ayfer Feray - Sevda

Sakar Şakir filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol aldı; İhsan Yüce - Televizyoncu, Yusuf Sezer - Yusuf, Celal Yonat - Arap Celal, Yavuz Şeker - Zühtü, İhsan Bilsev - Bekçi ve Hamit Haskabal - Çaycı İbo.