Salak Milyoner filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Salak Milyoner filmi nerede çekildi, Salak Milyoner filmi kaç yılında çekildi, Salak Milyoner filmi hangi kanalda oynuyor, Salak Milyoner filmi oyuncuları kim sorularının yanıtları merak ediliyor. Filmin başrollerini Metin Akpınar, Zeki Alasya, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe ile Münir Özkul ve Adile Naşit paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Perran Kutman, Hulusi Kentmen, Meral Zeren, Ali Şen, Oya Alasya ve Arap Celal rol alıyor.

Salak Milyoner filminde, ölmeden önce çocuklarına gizli bir hazine olduğunu söyleyen baba, dört kardeşi Kayseri’den İstanbul’a uzanan bir maceraya sürüklüyor. Bu dört kardeş hazineyi bulma umutlarıyla, sadece adını bildikleri İstanbul’a doğru yola çıkıyor. İstanbul’a vardıklarında şehir yaşamının farklı zorluklarına tanık olmaları fazla sürmüyor. Hazineyi bulmaya çalışırlarken bir sürprizlerle karşılaşıyorlar.

Salak Milyoner filminin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmin senaryosunu usta senarist Sadık Şendil yazdı. Görüntü yönetmeni Erdoğan Engin olan ve kurgusu İsmail Kalkan tarafından yapılan film Arzu Film tarafından çekildi. Komedi türünde çekilen yapım 84 dakika limanbet sürüyor. Salak Milyoner filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Salak Milyoner filmi kaç yılında çekildi?

Salak Milyoner filmi 1974 yılında çekildi. Film 1 Nisan 1974 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Bu filmin yakaladığı başarı sonrasında devam filmi niteliğinde Köyden İndim Şehire filmi çekilmiştir.

Salak Milyoner filmi nerede çekildi?

Salak Milyoner filmi İstanbul’da çekildi. İstanbul’un Beyoğlu, Beşiktaş ve Fatih ilçelerinde çekim setleri kuruldu. Beşiktaş Stadı’nda, Fransız Konsolosluğu’nda, Taksim Gezi Parkı ve Taksim Meydanı ile Beyazıt Sahaflar Çarşısı’nda çekimler limanbet giriş yapıldı.

Salak Milyoner filmi hangi kanalda oynuyor?

Salak Milyoner filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 22 Ocak akşamı saat 23.45’te ve bittikten sonra tekrar 01.30’da Show TV ekranlarında yayınlanacak. Film define bulmak için İstanbul'a gelen 4 kardeşin büyük şehirdeki öyküsünü anlatıyor.

Salak Milyoner filmi oyuncuları kim?

 • Kemal Sunal - Saffet
 • Zeki Alasya - Himmet
 • Metin Akpınar - Hayret
 • Halit Akçatepe - Gayret
 • Meral Zeren - Emine
 • Oya Alasya - Himmet'in Hanımı
 • Perran Kutman - Gülsüm
 • Ali Şen - Kayserili Behçet
 • Münir Özkul - Mehmet Çavuş
 • Adile Naşit - Mesude
 • Hulusi Kentmen - Komiser

Salak Milyoner filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol aldı; Haluk Orçun – Müteahhit, Hikmet Gül - Randevuevi Sahibesi Ayşe Nimet, Arap Celal - Namaz kılan adam, Cemil Turan – kendisi ve Osman Arpacıoğlu – kendisi.