İnsan vücudu için gerekli olan besin değerleri yeterli oranda alınmadığında takviyelik ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu takviyelik ürünlerin bünyesinde; yağ asidi, mineral, vitamin ve aminoasitler bulunmaktadır. Risk grubunda yer alan bireyler için gıda takviyesi oldukça önem arz etmektedir.

Gıda takviyesi şeklinde kullanılan ürünlerin en başında vitamin grupları bulunmaktadır. Bunlar A, B, C, D ve E vitaminleridir. Takviyelik olarak siz değerli müşterilerimize en iyi takviyelik ürünlerimizi sunmaktayız. Bu geniş ürün yelpazemizde Sambuglucan ve Supramix C gibi ürünlerimiz mevcuttur.

Supramix Vitamin C 1000 Mg 20 Şase bünyesinde; C, D, E vitaminleri ve çinko bulundurmaktadır. Yine bünyesinde yer alan 1000 mg C vitamini kan basıncını düşürmekte, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve demir emiliminin yükselmesine yardım etmektedir. Öte yandan suda çözülebilen bir yapıya sahip olduğu için kolay kullanım avantajına sahip olabilirsiniz. Bünyesinde yer alan güçlü vitamin desteği ile vücudun bağışıklık sistemine destek vermektedir.

Bir diğer takviye edici gıdalardan biri ise SambuGlucan’dır. SambuGlucan bünyesinde barındırdığı çinko ve C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanında cilt sağlığı, diş eti ve kollajen oluşumunda oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Siz değerli müşterilerimize sıvı biçimde sunmaktayız. Bu yüzden ürünün kullanımı da oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Kaliteli ürün yelpazemizde yer alan bu tip ürünler vitamin bakımından oldukça zengindir. Sizler de çeşitli açılardan son derece zengin olan takviyelik ürünlerimize hemen göz atmak istiyorsanız Takviyelik.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Sambuglucan'ın Etkileri

Sambuglucan'ın Etkileri

Sambuglucan, kara mürveri özünden bir araya gelen bitkisel gıda takviyesidir. Kara mürver dışında C vitamini ve çinko gibi ürünleri bünyesinde barındırmaktadır.

Genel anlamda soğuk algınlığı ve grip gibi semptomlarını yok etmek için kullanılmaktadır. Bünyesinde barındırdığı kara mürver diş eti iltihabı, siyatik, nevralji, kabızlık veya sinüs ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır.

Sambuglucan piyasada kapsül, efervesan tablet ve şurup şeklinde yer almaktadır. Sambuglucan’ın bir çeşit bitkisel takviye olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Ayrıca ilaç veya doğru beslenmenin yerine geçemeyeceğini de unutmamalısınız. Sambuglucan genel anlamda bağışıklık sistemini güçlendirmekte, sırt ve bacak ağrısını gidermekte ve kronik yorgunluk gibi durumlarda sıkça tercih edilmektedir.

  • Sambuglucan’ı kullanma talimatına yönelik bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Daha çok ya da daha az oranda kullanmanız sağlığınız için tehlikeli olabilir. Bu yüzden önerilenden daha uzun bir sürede kullanmamanız gerekmektedir.
  • Sambuglucan bir çeşit bitkisel takviyedir. Hiçbir zaman ilaç veya doğru beslenme yerine geçmemektedir.
  • Soğuk algınlığı ya da grip semptomlarının belirtilerini yaşadığınızda kullanabilirsiniz.
  • İlacın çeşitli formlarını aynı anda kullanmamalısınız.
  • Ürünü nem, ışık ve ısıdan uzakta tutmanız gerekmektedir.
  • Bir dozu dahi almayı unuttuğunuzda bir sonraki dozdan devam etmeniz gerekmektedir.

Supramix C Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Supramix C vitamini bağışıklık sistemini üst seviyede desteklemektedir. Ayrıca D vitamini sayesinde kalsiyum, fosfor ve demir emilimini arttıran Supramix C, bütün bunların yanında E vitamini bileşenleri antioksidan niteliğe sahiptir. Bir de insan vücudunda hormonal dengeyi desteklemektedir.

Bünyesinde barındırdığı zengin içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kan basıncını dengeleyen Supramix C’nin her gün bir bardak su ile tablet miktarında tok karnına kullanılması gerekmektedir.

Supramix C Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Kış Aylarında Bağışıklığınızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarını benimsemek ve uygulamak, bize kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenin kapılarını aralayabilir.

Hareketsiz yaşam, masa başı çalışmak sizi sadece halsiz hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sisteminizin de durmasına neden olabilir. Düzenli egzersiz yapanların kasları pozitif uyarılar ürettiği için bağışıklık sistemini güçlü kılar.

Egzersiz, daha iyi işleyen beyaz kan hücrelerine sahip olmaya yardımcı olur. Ayrıca endorfin, egzersizle artan bir zevk hormonu olan morfinden 30 kat daha fazla salgılanır. Bunlar beyin üzerinde olumlu etkisi olan doğal hormonlardır. Ağrıyı azaltır ve rahatlamayı ve esenliği artırır. Egzersiz, bağışıklık güçlendirici bir faktör olan stresi yönetmenize ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Uyku, hormonların gece boyunca aktif olduğu ve onarım ve yenilenme çalışmasını sağlamaya odaklandığı dönemdir. Sağlıklı bir uyku bağışıklık sistemine ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Uykusuzluk sadece yorgunluğa neden olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonlar dahil olmak üzere hastalıklara yatkın hale getirebilir. Uzun süreli, kalitesiz uyku, obezite ve diyabet dahil olmak üzere diğer sağlık sorunları riskini de artırır.

Vücudunuz uykuyu kendini onarmak için kullanır. Yeterince uyumadığınızda iyileşme yavaşlar. Antioksidanlar gibi uyku, hücrelerin zayıflamasını ve hasar görmesini önleyen oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini düzenlemek, bütünsel bir bakış açısı ve kişiselleştirilmiş bir yaklaşım gerektirir. Herkesin bağışıklık sistemi yanıtı farklıdır, bu nedenle bağışıklık sisteminin düzenlenmesi de kişiye özel planlanmalıdır.

Sağlıklı beslenerek, bağırsak floranızı düzenleyerek, egzersiz yaparak ve yeterince uyuyarak ve iyi sosyal ilişkiler kurarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi kış aylarında Takviyelik.com ile güvende tutabilir sağlıklı bir kış ayı geçirebilirsiniz.