Yeşilçam’ın efsane komedi filmlerinden olan Şark Bülbülü filmi sinemaseverler ile Show TV ekranlarında buluşacak. Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir, Şark Bülbülü filmi nerede çekildi, Şark Bülbülü filmi ne zaman kaç yılında çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı. Şark Bülbülü filminde, köyünde yaşarken bir kıza aşık olup evlenmek isteyen ancak başlık parası olmadığı için büyük şehre çalışmaya gitmek zorunda olan Şaban’ın komik hikayesi ekranlara geliyor. Şehirde şans eseri ünlü bir şarkıcı olan Şaban Ballıses, köydeki yavuklusunu unutmuyor ve ona kavuşmak için aklını kullanıyor.

Şark Bülbülü filminin yönetmeni Kartal Tibet, yapımcısı Selim Soydan, betovis senaristi aynı zamanda filmde muhtar rolüyle de yer alan İhsan Yüce’dir. Filmin başrolünde Kemal Sunal var. Hatice rolü ile Ayşen Cansev, Haydar rolü ile Osman Alyanak, Zülfo Ağa rolü ile Sırrı Elitaş ve Gazino Patronu rolü ile Dinçer Çekmez de Şark Bülbülü filminde oynuyor.

Şark Bülbülü filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Şark Bülbülü filmi 1979 yılında çekildi. Gülşah Film tarafından komedi türünde çekilen efsane Yeşilçam klasiği hala izleyenleri güldürmeyi başarıyor. 89 dakika süren filmde, köyünden İstanbul'a başlık parası kazanma amacıyla gidip şans eseri çok ünlü bir şarkıcı olan Şaban'ın öyküsü, Kemal Sunal'ın usta oyunculuğu ile anlatılıyor. Film bir gecede şöhret olan ünlüleri tiye alan klasik olmuş bir Kemal Sunal komedisi olarak dikkat çekiyor.

Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir?

Şark Bülbülü filmi İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz bölgesinde çekilmiştir. Filmde yer alan köşk Kemerburgaz’dadır. Ünlü Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapan betovis giriş yalı geçtiğimiz yıllarda 19 milyonluk bir bedelle satışa çıkarılmıştı.

Şark Bülbülü filmi nerede çekildi?

Şark Bülbülü filmi İstanbul Kemerburgaz'da çekildi. Filmin çekimleri için Kemerburgaz'da bulunan köşkte ve İstanbul'un farklı noktalarında çekim setleri kuruldu.

Şark Bülbülü filmi oyuncuları isimleri

Kemal Sunal - Şaban Ballıses
Ayşen Cansev - Hatice
Osman Alyanak - Haydar
İhsan Yüce - Muhtar
Sırrı Elitaş - Zülfo Ağa
Abdi Algül - Zülfo Ağa'nın Adamı
Niyazi Gökdere - Zülfo Ağa'nın Adamı
Bahri Ateş - Şıh Hazretleri
Dinçer Çekmez - Gazino Patronu Fethi Bey
Ayşen Gruda - Fethi'nin Kız Kardeşi
Levent Öktem - Gazino Müdürü
Giray Alpan - Şef Garson
Ahmet Turgutlu - Bulaşıkçı Memo
Yadigar Ejder - Mazlum
Murat Tok - İmam
Ali Demirel - Uşak

Şark Bülbülü filmi oyuncu kadrosu karakterleri

Mehmet Yağmur - Fethi'nin Adamı
Yılmaz Kurt - Bomba Koyan Fethi'nin Adamı
Yavuz Karakaş - Arap Cemal
Çetin Başaran - Arap Cemal'in Adamı
Dündar Aydınlı - Arap Cemal'in Adamı
Yaşar Şener - Köyü Satan Halil Ağa
Ahmet Açan - Noter
Cevdet Balıkçı - Otel Bekçisi
İhsan Bayraktar - Otel Şoförü
Yüksel Sezgin
Ayfer İdin
İhsan Özenç - Film Şirketi Yetkilisi
Ali Karagöz
Muzaffer Civan - Seyyar Köfteci
Zeki Sezer - Plaj Doktoru
Selim Naşit - Bul Karayı Al Parayı Oyununun Kurbanı
Ömer Ekmekçi - Şaban'ın Parasını Çalan Adam