Televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak olan Saruhan filminin yayın ve çekim ayrıntıları araştırılmaya devam ediyor. Saruhan filmi kaç yılında çekildi, Saruhan filmi nerede çekildi, Saruhan filmi hangi kanalda oynuyor, Saruhan filmi konusu gerçek mi, Saruhan filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Saruhan filminin senaryosu aslen Adanalı olan grafiker ve web tasarımcısı Ramazan Ekmekçi'nin imzasını taşıyor. Filmin yönetmenliğini ise 35.İstanbul Film Festivali'nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'ne layık görülen Çırak filminin yönetmeni Emre Konuk üstleniyor.

Filmde, Padişah olacağı kesinleşmek üzere olan Şehzade, Saruhan sancağına doğru yola çıktığı sırada, Saruhan’da bir cinayet işleniyor. Saruhan’ın önemli kişilerinden Salih Ağa'nın oğlu Yusuf bir handa öldürülüyor. Saruhan Kadısı, bu cinayeti çözmek için İstanbul'dan tanıdığı Defterdar kâtibi Selim'i görevlendiriyor. İstanbul'da Yeniçeri ağası Bekir'in idam edilmesine sebep olan Selim'in bu göreve atanması Yeniçeri Ağa'sı Arif'i hiç memnun etmiyor ama engellemeye de gücü yetmiyor. Diğer taraftan şehzade ve onunla gelen Deli İzzet Paşa, Saruhan'a gelmeden cinayeti çözmek zorunda kalıyorlar.

Saruhan filminin oyuncu kadrosunda İlker Kızmaz, Yurdaer Okur, Ahmet Mümtaz Taylan, Sinan Tuzcu, Hakan Kurtaş ve Oya Okar rol alıyor. Tarihi, dramatik ve polisiye türlerinde çekilen filmin müziklerini Atakan Ilgazdağ hazırladı. Yapımcıları Cemil Yavuz, Kerim Ayyıldız ve Taha Ekinci olan film 120 dakika royalbet sürüyor. Saruhan filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, hikayesi gerçek mi ve oyuncu kadrosu karakterleri ve filme dair merak edilen tüm detaylar ortaya çıktı.

Saruhan filmi kaç yılında çekildi?

Saruhan filmi 2016 yılında çekildi. TRT Ev Sineması için çekilen yapım 5 Mayıs 2016 tarihinde izleyicilerle buluştu. Film, defterdar katibi Selim'in handa işlenen cinayeti araştırmasını ve buna bağlı yaşanan olayları konu alıyor. Bir nevi “hafiyelik hikayesi” olarak da nitelendirebileceğimiz yapım, bir dönem filminde olmasını beklediğimiz hemen hemen her türlü niteliği barındırıyor.

Saruhan filmi nerede çekildi?

Saruhan filmi Kocaeli İzmit’te çekildi. Filmin çekimleri için İzmit’te ve çevresinde çekim setleri kuruldu. Film hikâyesinin geçtiği şehir Saruhan (Manisa), çekimlerin gerçekleştiği şehir ise İzmit’tir. Manisa ve civarının eski ismi olan Saruhan, seyirciyi günümüzden birkaç yüzyıl geçmişe götürüyor. Genellikle yabancıların ve tüccarların konakladığı bir handa işlenen, esrarengiz bir cinayetle açılan film, tarihi bir entrika fonu ile gerçek katil zanlısını araştırma sürecini royalbet giriş birleştiriyor.

Saruhan filmi hangi kanalda oynuyor?

Türk sinemasının güzel örneklerinden biri olan Saruhan filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Film 17 Şubat Cuma’yı 18 Şubat Cumartesi’ye bağlayan gece saat 01.15’te ve 04.40’ta TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Saruhan filmi oyuncuları isimleri

 • İlker Kızmaz - Selim
 • Yurdaer Okur - Kadı
 • Ahmet Mümtaz Taylan - Salih Ağa
 • Sinan Tuzcu - Yeniçeri Ağası
 • Hakan Kurtaş - İbrahim
 • Oya Okar - Pandora
 • Sümeyra Koç - Zeynep
 • Ercan Özdal - Sipahi
 • Saffet Durmuş - Yusuf
 • Murat Kocacık - Kamil
 • Mehmet Kadıhan - Hancı
 • Yavuz Çetin - İzzet Paşa