Sunucu Seda Öğretir hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Seda Öğretir aslen nereli, Seda Öğretir kimdir, Seda Öğretir evli mi, Seda Öğretir eşi kim, Seda Öğretir boyu kaç, Seda Öğretir burcu ne? sorularının yanıtları araştırılıyor. Televizyon haber muhabiri ve sunucusu olan Seda Öğretir Eskişehir doğumludur.

Seda Öğretir Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. 2001 yılında Aile dostları olan Beyazıt Öztürk vasıtasıyla mesleğine başlamıştır. Kanal D ekranlarında o dönem çok ses getiren Beyaz Show’da yapım yardımcılığı yapmıştır. Daha sonra Euro D için çalışmaya başlamıştır. Sunucu Seda Öğretir kim, nereli, memleketi, boyu, hangi burç, evli mi, eşi kim, hayatı sorularının yanıtları bu yazımızda sizin için pradabet derledik.

Seda Öğretir kimdir?

Seda Öğretir sunucu ve habercidir. Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olan Öğretir, 2001 yılından beri çeşitli kanallarda görev yapmaktadır. Euro D’de çalıştıktan bir süre sonra Kanal D'de yaz dönemlerinde Hafta sonu Haberlerini sunmuştur.

Seda Öğretir aslen nereli?

Seda Öğretir aslen Eskişehirlidir. Eskişehir’de doğup büyüyen Seda Öğretir üniversiteye kadar öğretimini pradabet giriş bu şehirde sürdürmüştür. 2009 yılında CNN Türk'e geçerek Kanal D bünyesinden ayrılmıştır.

Seda Öğretir evli mi?

Sunucu Seda Öğretir evlidir. CNN Türk’te 2010 yılında Bugün adlı programı Serdar Cebe'yle beraber sunmuştur.

Seda Öğretir eşi kim?

Seda Öğretir’in eşi Cem Öğretir’dir. 2006 yılında dünya evine giren çiftin Ada isminde bir kızları var. Cem Öğretir de sunucu ve haberci. Günümüzde ATV kanalında haber spikerliği yapmaktadır.

Seda Öğretir boyu kaç?

Seda Öğretir’in boyu 1.71 cm’dir. Yaklaşık 55 kilo ağırlığında olan Seda Öğretir yayın hayatına NTV’de davam etmektedir. Günümüzde NTV kanalında haber sunuculuğu yapmaktadır.

Seda Öğretir burcu ne?

Seda Öğretir’in burcu Boğa’dır. 27 Nisan 1980 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çocuk edebiyatı yazarlığı da yapan Seda Öğretir’in iki adet kitabı bulunmaktadır.