Şekerpare filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Sinemamızın ender müzikal örneklerinden biri olan ve entrikalarla dolu bir aşk filmi olmasının yanı sıra, toplumsal bir film olarak da dikkat çeken yapımın çekim detayları araştırılıyor. Şekerpare filmi kaç yılında çekildi, Şekerpare filmi nerede çekildi, Şekerpare filmi hangi evde çekildi, Şekerpare filmi oyuncuları isimleri Galatalı kim sorularının yanıtları merak ediliyor. Osmanlı döneminde geçen romantik komedi filminde saygın bir polis memuru, randevu evinde çalışan bir kadına aşık oluyor ve olaylar başlıyor.

Şekerpare filminin oyuncu kadrosunda Şener Şen, İlyas Salman, Yaprak Özdemiroğlu, Nazan Ayas, Şevket Altuğ ve Berrin Koper rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yapımcısı Ertem Eğilmez olan filmin senaryosunu Yavuz Turgul yazdı. Arzu Film tarafından çekilen yapım 90 dakika sürüyor. Şekerpare filminin çekildiği ev nerede, hangi evde konakta çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri Galatalı ve Şekerpare kim, hangi dönemi anlatıyor sorularının cevapları içeriğimizde bets60 yer alıyor.

Şekerpare filmi kaç yılında çekildi?

Şekerpare filmi 1983 yılında çekildi. Film, Turgut Özakman’ın Bir Şehnaz Oyun adını taşıyan tiyatro oyunundan sinemaya uyarlandı. Müzikal tarzda olan yapım İstanbul’un Galata çevresinde geçiyor. Rüşvetçi bir komiser olan Ziver Bey, bütün esnafı haraca bağlıyor. Bu yozlaşmış düzenin baş aktörü olan Ziver Bey hiç sevilmiyor ancak bir şey de yapılamıyor. Bütün bunların üstüne Cumali çıkıp geliyor.

Şekerpare filmi nerede çekildi?

Şekerpare filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Beylerbeyi semtinde çekildi. Filmdeki ev Beylerbeyi Şemsi Efendi Sokak’tadır. Laz’ın Köşkü olarak bilinen konak aynı zamanda Yaprak Dökümü dizisi, Çemberimde Gül Oya dizisi ve Sevimli Hırsız filmlerinin de çekim mekanı olmuştur. Filmin çekimlerinin bir bölümü ise Galata ve çevresinde bets60 giriş yapılmıştır.

Şekerpare filmi hangi evde çekildi?

Şekerpare filmi Üsküdar Beylerbeyi’nde bulunan Laz’ın Köşkü evinde çekildi. 1982 yılından günümüze dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Laz’ın Köşkü, Üsküdar merkezine 3.5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Film, bekçi ile evlatlığını evlendirmek isteyen bir komiserin hikayesini ve buna bağlı gelişen olayları anlatıyor.

Şekerpare filmi oyuncuları isimleri Galatalı kim?

 • İlyas Salman - Cumali Malatya
 • Şener Şen - Serkomser Ziver
 • Yaprak Özdemiroğlu - Şekerpare
 • Şevket Altuğ - Hurşit
 • Berrin Koper - Afet
 • Ali Taygun - Galatalı
 • Ayşen Gruda - Peyker
 • Nazan Ayas - Letafet'in kızlarından biri
 • Neriman Köksal - Letafet
 • Macit Koper - Mahkûm
 • Hakkı Kıvanç - Müştak

Şekerpare filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Ayben Erman (Dansöz), Serra Yılmaz (Mahmure), Ayten Erman (Hamdune), Hüseyin Kutman (Nazır), Nevin Akkaya (Letafet), Kudret Karadağ, Ercan Gezmiş, Muzaffer Civan, Nazan Ayas, Orhan Alkan ve Abdi Algül.