Fenerbahçe 7'de 7 Yaptı

Sarı-lacivertli ekip, Trendyol Süper Lig'de Çaykur Rizespor'u ağırladı ve Sebastian Szymanski, İrfan Can Kahveci, Edin Dzeko, Dusan Tadic ve Joshua King'in attığı gollerle 5-0 galip geldi. Fenerbahçe, bu sonuçla ligde 7 maçta 7 galibiyet elde etti. Safirbet sitesini ziyaret edin.

Selahattin Baki, maç sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Süper Lig maçlarında hakem kararlarının ve VAR uygulamalarının standart olmadığını savundu. Baki, bu konuda şunları söyledi: "Başkanımızdan başlayarak sokaktaki en küçük Fenerbahçe taraftarına kadar bu işin böyle gitmeyeceğini herkes anlamış oldu. Çok güçlü ve net şekilde sürdürülebilir bir durum olmadığı ortaya çıktı. Yedinci hafta itibarıyla saha hakemleri ve VAR hakemlerinin performansında ki bu yorumumu yaparken sadece kendi maçlarımız için demiyorum bütün Süper Lig maçları için böyle, bizi en rahatsız eden detaylar var. Hep standartsız kararlar veriliyor. Belli bir standart yok." Safirbet giriş yapın. Hoş geldin bonusu kazanın.

Ayrıca, VAR incelemelerine de değinen Baki, "Özellikle gri pozisyonlarda, Fenerbahçe'nin lehine gibi bir pozisyon olursa karar saniyeler içinde nihayete erdiriliyor. Fenerbahçe'nin aleyhine gibi bir durum olduğu zaman da, 'Bu karar Fenerbahçe’nin aleyhine nasıl çıkar?' diye dakikalarca didik didik aranıyor." şeklinde konuştu.

Selahattin Baki'nin bu açıklamaları, Türk futbolunun hakemlik ve VAR uygulamalarıyla ilgili tartışmaların devam ettiği bir dönemde önemli bir mesaj içeriyor.