Oyuncu Selahattin Paşalı’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Selahattin Paşalı aslen nereli, Selahattin Paşalı burcu ne, Selahattin Paşalı evli mi, Selahattin Paşalı eşi kimdir, Selahattin Paşalı oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir? sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor. 2 Şubat 1990 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen genç oyuncu, ilk ve ortaokulu Muğla’nın Bodrum ilçesinde tamamladı. 14 yaşında Darüşşafaka Spor Kulübü basketbol altyapısına transfer olan ve altyapı boyunca takım kaptanlığı yapan Selahattin Paşalı, lise eğitimini Bahçeşehir Kolejinde tamamladı. Budapeşte’te Sanat Yönetimi okuyan ve lisans eğitimini tamamlayan oyuncu, 25 yaşında İstanbul’a döndü ve Craft Atölye’de oyunculuk eğitimleri alarak oyunculuk kariyerine yöneldi. Selahattin Paşalı kimdir nerelidir, hangi burç, kiminle evli, eşi sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde fuyibet yer alıyor.

Ömer dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda nerede çekiliyor oyuncuları isimleri? Ömer dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda nerede çekiliyor oyuncuları isimleri?

Selahattin Paşalı aslen nereli?

Selahattin Paşalı aslen İzmirlidir. Çocukluğu Bodrum’da geçen, bir süre Budapeşte’de yaşayan Selahattin Paşalı İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. Boyu 1,85 cm olan oyuncu, 2017 yılında Kalp Atışı dizisinde oynayarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 2018 yılında Bir Umut Yeter Dizisinde, 2019 yılında ise Leke dizisinde oynayan genç oyuncu, 2020 yılında Babil dizisinde rol aldı.

Selahattin Paşalı burcu ne?

2 Şubat doğumlu olan oyuncu Selahattin Paşalı’nın burcu Boğadır. 2020 yılında Netflix dizisi olan AŞK 101 adlı dizide oynayan genç oyuncu, bu dizi ile geniş kitleler tarafından daha yakından tanındı. 2022 yılında yine Netflix’te yayınalan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde başrol oynadı ve 10. Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 2022 yılını verimli geçiren oyuncu, Mukavemet adlı filmde rol aldı ve daha sonra 75. Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştiren Kurak Günler filmiyle oyunculuk kariyerini sürdürdü. Kurak Günler filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde fuyibet giriş En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Kenan İmirzalıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler Kenan İmirzalıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler

Selahattin Paşalı evli mi eşi kimdir?

Oyuncu Selahattin Paşalı evlidir. Selahattin Paşalı’nın eşi Büşra Dilara Paşalı’dır. Çift 16 Nisan 2022 tarihinde evlendi ve 1 Temmuz 2022 tarihinde Leyla Pera adını verdikleri kızları dünyaya gözlerini açtı. Dizi ve film oyunculuğu kariyerinin yanı sıra tiyatro oyunculuğu da yapan Selahattin Paşalı, 2018 yılında Fotoğraf 51 adlı tiyatro oyununda, 2021 yılında Martı adlı tiyatro oyununda sahneye çıktı.

Selahattin Paşalı oynadığı filmleri ve tv dizileri

Selahattin Paşalı oynadığı tv dizileri

  • 2017-2018 - Kalp Atışı - Alp Sungur
  • 2018 - Bir Umut Yeter - Arda Özkan
  • 2019 - Leke - Arda Yenilmez
  • 2020 - Babil - Hakan Yavuncu
  • 2023 - Ömer - Ömer Ademoğlu

Kerimcan Durmaz aslen nereli ablası kim babası nereli burcu ne sevgilisi kim yeni evi nerede? Kerimcan Durmaz aslen nereli ablası kim babası nereli burcu ne sevgilisi kim yeni evi nerede?

Selahattin Paşalı oynadığı internet dizileri filmleri

  • 2020-2021 - Aşk 101 - Osman Demirkan (Netflix)
  • 2022 - Pera Palas'ta Gece Yarısı - Halit (Netflix)

Selahattin Paşalı oynadığı filmleri

  • 2022 - Mukavemet - Rahmi
  • 2022 - Kurak Günler - Emre

Enis Arıkan aslen nereli boyu kaç burcu ne Enis Arıkan oynadığı filmleri ve tv dizileri Enis Arıkan aslen nereli boyu kaç burcu ne Enis Arıkan oynadığı filmleri ve tv dizileri