Fox TV ekranlarında ana haber bültenini sunan gazeteci ve haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin hayatı merak ediliyor. Selçuk Tepeli kimdir özgeçmiş biyografi bilgileri nedir, Selçuk Tepeli aslen nereli memleketi neresi, Selçuk Tepeli evli mi, Selçuk Tepeli  eşi kim, Selçuk Tepeli çocuğu var mı? sorularının yanıtları araştırılıyor. 48 yaşında olan Selçuk Tepeli 2013 yılından günümüze kamuoyunun yakından tanıdığı isimler arasında bulunuyor.

2013 yılında Habertürk TV’de Eksen adlı programı hazırlayıp sunmaya başlayan Selçuk Tepeli, geçtiğimiz yıllarda Fatih Portakal’ın Fox TV’den istifa etmesinin ardından Habertürk TV’deki görevinden ayrılmış ve Fox TV’ye geçmişti. Gazeteci ve ana haber sunucusu olan Selçuk Tepeli haber yorumları, tepkileri ve gündeme dair analizleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Fox TV Ana Haber Spikeri olan Selçuk Tepeli’nin hayatı, biyografisi, aslen nereli, memleketi ve ailesi hakkındaki soruların yanıtları haberimizde hullbet yer alıyor.

Selçuk Tepeli kimdir özgeçmiş biyografi

Gazeteci ve sunucu Selçuk Tepeli 1974 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine yaptı. Önemli dergiler arasında yer alan Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliği görevinde bulunan Selçuk Tepeli, Habertürk TV’de genel yayın yönetmenliği yaptı.

Selçuk Tepeli, Habertürk TV ekranlarında Ceyda Karan ile birlikte Eksen adlı programı sundu ve Gün başlıyor adlı programı hazırlayıp sundu. 2020 yılında Fox TV kadrosuna katıldı ve Fox Ana Haber programını sunmaya başladı. Ayrıca ana haberin içinde yer alan Selçuk Tepeli ile Bir Dakika adlı bölümü de sunuyor.

Selçuk Tepeli aslen nereli memleketi

Gazeteci ve ana haber sunucusu olan Selçuk Tepeli aslen İstanbul Silivrilidir. Memleketi Silivri olan Selçuk Tepeli yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. Tepeli, Fox TV ekranlarında haberleri sunmaya ve yorumları ile gündem olmaya hullbet giriş devam ediyor.

Selçuk Tepeli evli mi eşi kim çocuğu var mı?

Ana haber sunucusu ve gazeteci Selçuk Tepeli evlidir ve 2 çocuğu var. Selçuk Tepeli'nin eşine dair bilgi bulunmuyor. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini bilen Selçuk Tepeli, 1.77 metre boyundadır, 78 kilodur ve oğlak burcudur.