Yeşilçam’ın ünlü yapımlarından olan Selvi Boylum Al Yazmalım filminin çekim detayları merak ediliyor. Selvi Boylum Al Yazmalım hangi barajda çekildi, Selvi Boylum Al Yazmalım hangi köyde çekildi, Selvi Boylum Al Yazmalım çekim yeri neresi? Sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yapımcısı Arif Keskiner olan filmin hikayesi ünlü romancı Cengiz Aytmatov’a, uyarlama senaryosu ise Ali Özgentürk’e ait.

Selvi Boylum Al Yazmalım filminin başrollerinde Asya rolünde Türkan Şoray, İlyas rolünde Kadir İnanır ve Cemşit rolünde Ahmet Mekin var. Filmde ayrıca Nurhan Nur, Hülya Tuğlu, Cengiz Sezici, Elif İnci ve İhsan Yüce de rol almıştır. Selvi Boylum Al Yazmalım filminin müziklerini Cahit Berkay hazırladı. Görüntü yönetmeni Çetin Tunca, Kurgu İsmail Kalkan’a aittir. Yeşilçam Film tarafından çekilmiş, dram türünde ekranlara yansımıştır. 1977 yılında çekilen film 1 Kasım 1978’de sinemalarda gösterilmiş ve büyük ilgi betparis görmüştür. 95 dakika süren film ayrıca 1978 Uluslararası 15. Antalya Sanat Şenliği’nde Maden filminin ardından ikinci en iyi film seçilmiştir. Selvi Boylum Al Yazmalım filminin çekildiği yer, nerede çekildi, çekim yerleri, hangi yıl çekildi ne zaman çekildi sorularının yanıtları haberimizde yer buluyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım filmi çekim yeri neresi?

Selvi Boylum Al Yazmalım filminin çekim yeri Çukurova bölgesi ve Osmaniye şehridir. Osmaniye o yıllarda Adana’ya bağlı bir ilçedir. Filmin çekimleri bölgenin farklı noktalarında yapılmıştır. Çekimler tamamlandıktan sonra film sinemalarda vizyona girmiş ve büyük ilgi görmüştür. Televizyon ekranlarında ise izleyicilerle buluşmaya betparis giriş devam ediyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım hangi barajda çekildi?

Selvi Boylum Al Yazmalım filmi Osmaniye’de bulunan Aslantaş Barajı’nda çekildi. Filmde Kadir İnanır’ın canlandırdığı İlyas karakterinin çalıştığı baraj Osmaniye’de bulunuyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım hangi köyde çekildi?

Selvi Boylum Al Yazmalım filmi Osmaniye’de farklı yerlerde ve ilçenin birçok köyünde çekildi. Filmin ana çekim yeri Aslantaş Barajı ve çevresinde bulunan köyler oldu.

Selvi Boylum Al Yazmalım filmi oyuncuları isimleri

  • Türkan Şoray - Asya
  • Kadir İnanır - İlyas
  • Ahmet Mekin - Cemşit
  • Nurhan Nur - Asya'nın annesi
  • Hülya Tuğlu - Dilek Hanım
  • Cengiz Sezici - Can
  • Elif İnci - Samet
  • İhsan Yüce - Ali

Selvi Boylum Al Yazmalım filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Erol Batıbeki - Konuk oyuncu, Taci Erşan, Mehmet Yigenoglu - Kamyon şoförü, Perihan Doygun - Halime, Erkan Esenboğa ve Günay Güner - Kamyon şoförü.