CNN Türk ekranlarında haberleri sunan gazeteci ve sunucu Semiha Şahin’in yaşamına dair ayrıntılar merak ediliyor. Semiha Şahin aslen nereli, Semiha Şahin kimdir, Semiha Şahin evli mi, Semiha Şahin boyu kaç, Semiha Şahin burcu ne? sorularının yanıtları araştırılıyor. 1981 yılında İstanbul’da doğan Semiha Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu.

Semiha Şahin, üniversite yıllarında birçok basın yayın kuruluşunda hem staj yaptı hem de çalıştı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İngiltere’ye giderek burada 1 yıl reklamcılık, halkla ilişkiler ve pazarlama eğitimi aldı. Aynı zamanda Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde de stajını sürdürdü. Semiha Şahin nereli, memleketi, hayatı, biyografi bilgileri, evli mi, eşi kim, boy kilo bilgisi ve hangi burç sorularının yanıtları haberimizde bekabet yer alıyor.

Semiha Şahin aslen nereli?

Semiha Şahin aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğup büyüyen, eğitim hayatı İstanbul’da geçen Semiha Şahin, İstanbul’da yaşamaya devam etmektedir. Şahin’in ailesinin ise aslen Sivas Zaralı olduğu biliniyor. Profesyonel gazetecilik kariyerine ilk adımını SKY Türk ekranlarında atan Semiha Şahin, burada 3 yıl boyunca muhabirlik ve spikerlik görevlerinde bulundu. 2010 yılında CNN Türk ekranlarına transfer oldu ve “İstanbul'daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırlayıp ekranlara getirdi.

Semiha Şahin evli mi?

Semiha Şahin evli değil. Bekar olduğu bilinen Semiha Şahin, CNN Türk ekranlarının sunucuları arasında son dakika gelişmelerini paylaşmaya devam ediyor. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak Amerika’ya giden ve 1 ay boyunca farklı eyalet ve bölgelerde “Araştırmacı Gazetecilik” toplantılarına ve seminerlerine katılan Semiha Şahin, CNN Türk ekranlarında 3,5 yıl boyunca hafta içi her gün “Güne Merhaba” adlı haber programını hazırlayıp bekabet giriş sundu.

Semiha Şahin boyu kaç?

Gazeteci, haber spikeri ve sunucu Semiha Şahin’in boyu 1.65 cm’dir. 52 kilo olduğuna bilinen Semiha Şahin, dünyadan sıcak gelişmeler, son dakika bilgileri, canlı yayınlar ile gündemi aktarmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye ve dünyanın siyaset gündeminin tartışıldığı CNN TÜRK Masası programının da moderatörü olarak ekranlara yer alıyor.

Semiha Şahin burcu ne?

5 Ağustos doğumlu olan Semiha Şahin’in burcu Aslandır. İyi derecede İngilizce bilen, pilates ve yoga yapan Semiha Şahin, yeni yerler görmeyi, dans etmeyi ve kamp yapmayı da çok seviyor.