Oyuncu Senan Kara'nın hayati, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyeri hakkında detaylar merak ediliyor. Senan Kara aslen nereli, Senan Kara burcu ne, Senan Kara boyu kaç, Senan Kara evli mi, Senan Kara eşi sevgilisi kim, Senan Kara oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. İzmir’de dünyaya gelen oyuncu hakkında biyografi bilgilerini soran pek çok kişi bulunmakta. Bu kapsamda boyu, kilosu, film ve dizileri dahil birçok sorunun cevabı ortaya çıktı.

Yunus Emre Koleji’nden mezun olan başarılı isim, 1996 senesinde 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Oyunculuk Bölümünü kazanmıştır. Öğrenim hayatı boyunca fakrlı kısa oyunların yanı sıra oyunlarda da başrollerde görev almıştır. Eğitim hayatı sonrasında ise farklı televizyon dizilerinde rol aldığı bilinmektedir. Oyuncu Senan Kara kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Senan Kara'nın yaşamına dair merak edilen ayrıntılar haberimizde zegabet yer alıyor.

Fırat Tanış aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri Fırat Tanış aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri

Senan Kara aslen nereli?

Oyuncu Senan Kara aslen İzmirlidir. İzmir'de doğup büyüyen oyuncu yaşamını İstanbul'da sürdürmektedir. Yunus Emre Kolejinden mezun olduktan sonra 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü'nü kazanan sanatçı, öğrenim yaşamı boyunca çeşitli kısa oyunların yanı sıra "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım", "Martı" gibi oyunlarda başrollerde görev aldı. 2000 yılında Tennessee Williams'ın "Arzu Tramvayı" ve "Bir Madonnanın Portresi" adlı tez oyunuyla mezun oldu.

Senan Kara burcu ne?

9 Ağustos doğumlu olan oyuncu Senan Kara'nın burcu Aslan'dır. Eğitiminin ardından çeşitli televizyon dizilerinde oynayan Kara, İstanbul Şehir Tiyatroları kadrolu oyuncusu olup, sinema ve dizi filmlerde de rol almaktadır. Ayrıca 2007/2008 sezonunda Duru Tiyatro'ya Kaset adlı oyunla konuk oyuncu olarak katılmıştır. 2016-2018 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan Vatanım Sensin adlı dönem dizisinde Veronika rolü ile kamera karşısına geçmiştir.

Melis Babadağ aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Melis Babadağ aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Senan Kara boyu kaç?

Senan Kara'nın boyu 1,74 cm'dir. Oyuncunun kilosu ise 65’tir. Senan Kara, hem boyu hem de kilosuyla birçok rolü başarıyla canlandırmış ve izleyenler tarafından takdir toplamıştır. Aynı zamanda sağlıklı yaşam tarzı ve fit görüntüsü ile de genç oyunculara örnek olmuştur. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödülün sahibi olan yetenekli oyuncu, 14. Afife Tiyatro Ödüllerinde, Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (2010, Kafes, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları) ödülünü, Türk Kadınlar Birliği'nden Bedia Muvahhit Ödülünü (2007, Kim Kimi Kimle) aldı.

Senan Kara evli mi eşi kim?

Senan Kara evlidir. Senan Kara'nın eşi, kendisi gibi oyuncu olan Serhat Tutumluer'dir. Senan Kara'nın Serhat Tutumluer ile uzun yıllardır süren bir birlikteliği bulunmaktadır. İkili, 2007 yılında dünya evine girmiş ve bu birlikteliklerini resmi olarak taçlandırmıştır. Bu mutlu evliliklerinden bir çocukları da bulunmaktadır. 2019 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Adayı oldu. 31. Ankara Film Festivalinde, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, 27. Adana Altın Koza Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldı. Ayrıca, 2021 yılında Iris Prize Film Festival in UK for Best Performance in a Female Role (“Bilmemek“ by Leyla Yılmaz]) ve 2021 yılında Frankfurt Türk Filmleri Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü zegabet giriş aldı.

Lale Başar aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim Lale Başar oynadığı tv dizileri filmleri Lale Başar aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim Lale Başar oynadığı tv dizileri filmleri

Senan Kara oynadığı tv dizileri filmleri

Senan Kara oynadığı tv dizileri

  • 2000 - Karakolda Ayna Var
  • 2004 - Yabancı Damat - Zeynep
  • 2016-2017 - Vatanım Sensin - Veronika
  • 2019 - Kuzgun - Kudret
  • 2019-2021 - Doğduğun Ev Kaderindir - Nermin
  • 2023 - Adım Farah - Vera Akıncı

Senan Kara oynadığı internet dizileri filmleri

  • 2020-2021 - Atiye - Melek Yılmaz
  • Yakında - Last Call For İstanbul - Psikolog

Senan Kara oynadığı sinema filmleri

  • 2019 - Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu - Yıldız Sunar
  • 2020 - Bilmemek - Selma Güney

Feyyaz Duman aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Feyyaz Duman oynadığı tv dizileri filmleri Feyyaz Duman aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Feyyaz Duman oynadığı tv dizileri filmleri