Şendul Şaban filmi televizyon ekranlarında Kemal Sunal hayranları ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Şendul Şaban filmi nerede çekildi, Şendul Şaban filmi kaç yılında çekildi, Şendul Şaban filmi hangi kanalda oynuyor, Şendul Şaban filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Şaban rolünde Kemal Sunal, Necla rolünde Nevra Serezli, Ali rolünde Halit Akçatepe, Ayşen rolünde Ayşen Gruda, Ayten rolünde Ayten Erman ve Canan rolünde Ayben Erman yer alıyor. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Hikmet Gül, Hikmet Karagöz, Hüseyin Kutman, Renan Fosforoğlu, Nermin Denizci, Ahmet Açan ve Ezo Sunal var.

Şendul Şaban filminde, Şaban, evli ve iki çocuk babası olan bir adamdır. Az bir maaşla bir fabrikada çalışan Şaban, zam istediğinde kendisini kapının önünde bulur. Yeni bir iş arayışına giren Şaban, ne kadar uğraşsa da bir iş bulmayı başaramaz. Bu sırada Şaban ile ev hanımı olan karısı Necla bir iddiaya girer. Necla bir ay içinde iş bulacak bu süreçte de evdeki tüm işle Şaban ilgilenecektir. Necla’nın dediğini yapıp sekreter olarak iş bulması, evdeki dengelerin de değişmesine neden olur. Artık sabah işe gidip akşam gelen kişi Şaban değil karısıdır. Şendul Şaban filmindeki küçük kızın ismi nedir, Şaban’ın oğlu kim, oyuncuları isimleri, çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları haberimizde betcos yer alıyor.

Kapıcılar Kralı filminin çekildiği apartman nerede hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor İbram kimdir? Kapıcılar Kralı filminin çekildiği apartman nerede hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor İbram kimdir?

Şendul Şaban filmi kaç yılında çekildi?

Şendul Şaban filmi 1985 yılında çekildi. Film aynı yıl gösterime girdi. Filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Kartal Tibet oturuyor. Yapımcısı Yahya Kılıç olan filmin müziklerini Cahit Berkay hazırladı. Aile, dram ve komedi türlerinde Cem Film tarafından çekilen yapım 94 dakika sürüyor.

Şendul Şaban filmi nerede çekildi?

Şendul Şaban filmi İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir semtinde çekildi. Kemal Sunal’ın Kapıcılar Kralı ve Çöpçüler Kralı filmleri de Cihangir semtinde çekilmiştir. Filmde görülen park aynı semtte bulunan Cihangir Parkı’dır. Ayrıca filmdeki market sahnesi de Şişli’deki Ankara Pazarı’nda çekilmiştir.

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği okul nerede çekim yeri hangi kanalda oynuyor? Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği okul nerede çekim yeri hangi kanalda oynuyor?

Şendul Şaban filmi konusu ne?

Şendul Şaban filminde, aynı fabrikada çalışan ve aynı apartmanda oturan Şaban ile Ali iyi arkadaştırlar. Şaban evli ve iki çocuklu, Ali ise bekardır. Bir gün müdür, ikisinin de işine son verir. Şaban ne kadar iş ararsa da bulamaz; çare kalmayınca da karısının çalışmasına razı olur. Şimdi bütün ev işleri Şaban'a kalmıştır.

Şendul Şaban filmi hangi kanalda oynuyor?

Şendul Şaban filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 6 Ocak Cumartesi günü saat 19.45’te ve aynı günün gecesi saat 23.30’da 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin merak edilen bir diğer konusu ise Şaban’ın küçük kızının kim olduğudur. Şendul Şaban filmindeki küçük kızın ismi Ezo Sunal'dır. Ezo Sunal, babasının başrolde olduğu filmde betcos giriş rol almıştır.

Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler

Şendul Şaban filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Kemal Sunal - Şaban
  • Nevra Serezli - Necla
  • Halit Akçatepe - Ali
  • Ayşen Gruda - Ayşen
  • Ayten Erman - Ayten
  • Ayben Erman - Canan
  • Ezo Sunal - Şaban'ın kız
  • Hikmet Gül - Dardariye Nine
  • Hikmet Karagöz - Eskici
  • Hüseyin Kutman - Murat Bey
  • Renan Fosforoğlu - Rüstem Bey

Şendul Şaban filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Nermin Denizci – Nebahat, Ahmet Açan - Market kasabı, Salih Karadeniz, Hidayet Erdinç - Fabrika işçisi, Ali Karagöz, Orhan Çoban – Garson ve Necdet Türkantoz.

Tokatçı filmi hangi köyde çekilmiştir hangi otelde çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi? Tokatçı filmi hangi köyde çekilmiştir hangi otelde çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi?