SEO (https://simur.org/seo/) web sitelerinin arama motoru kriterleri göz önünde bulundurularak optimize edilmesi, organik trafik sağlanması ve arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmesi amacıyla yapılan çalışmalardır. SEO süreci sayesinde kullanıcılar arama motorunda yaptıkları aramalar sonucu en doğru hizmet, ürün ya da bilgiye ulaşırlar. İstanbul SEO Ajansı hizmetleri denilince akla gelen ilk isimlerden biri Simur Digital’dir. Simur Digital alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden oluşan ekibiyle tüm iş ortaklarının hedeflerine ve bütçelerine uygun SEO çalışmaları yürütür.

İş ortaklarıyla yakın ve etkili bir iletişim kuran Simur Digital bu sayede SEO konusunda yeterli bilgiye ve yetkinliğe sahip olmayan iş ortaklarını en doğru şekilde bilgilendirir, en doğru yönlendirmeleri yapar ve en faydalı sonuçların alınmasına katkıda bulunur. Markaların SEO konusundaki eksikliklerini tespit ettikten sonra gerekli düzenlemeleri yapar. Bu sayede Simur Digital iş ortaklarının web siteleri her zaman için SEO kriterlerine uygun ve güncel hizmetler verme imkanına sahip olur.

SEO tarafındaki tüm işlemlerin internet sitelerinde doğru bir şekilde yapılması hedeflenen başarıya ulaşılmasını sağlar. Bununla birlikte günümüzde pek çok bireysel ve kurumsal marka ile işletme yanlış ya da etkisiz SEO hizmeti almadıklarından istedikleri sonuçlara erişme konusunda sorunlar yaşamaktadırlar.

SEO Hizmeti Neden Gereklidir?

SEO hizmeti web sitelerinin arama motorlarında çok daha iyi performanslar sergilemek amacıyla yaptığı çalışmaların tümünü kapsayan bir süreçtir. Günümüzde haber sitelerinden e-ticaret firmaların kadar farklı içeriklere sahip her tür web sitesi arama motoru sonuçlarının üst sıralarındaki yerini SEO çalışmaları ile garantiler. SEO hizmeti web sitelerinin ilgili anahtar kelimeleri tespit edilip ilk sayfada yer almasının sağlanması için yapılan çalışmalar sayesinde hem organik trafiğin hem satış oranlarının yükselmesine yardımcı olur.

Faydalanılacak olan SEO hizmeti web sitelerinin arama sonuç sıralamalarındaki yerini yükseltme noktasında kritik öneme sahiptir. SEO hizmeti herkes tarafından tüm detaylarıyla bilinmemesine karşın titizlikle uygulanması gereken bir hizmet alanı olarak tanımlanabilir. SEO hizmeti alan kurumsal markaların SEO hizmet sürecini sağlıklı bir şekilde ilerletebilmesi için yapılması gereken SEO’nun nasıl çalıştığına dair bilgi sahibi olmaktır.

Anahtar Kelime Analizi

SEO çalışmalarının en önemli adımı olan anahtar kelime analizi sürecinde belirlenen anahtar kelimeler ile SEO blog yazıları ve hizmet içerikleri gibi içeriklerin hazırlanmasında kullanılır. Bu sayede özgün ve üst düzey kaliteye sahip içeriklerin web sitelerinde paylaşılması mümkün olur. Google Panda algoritmasının aktive edilmesiyle birlikte web sitelerinde paylaşılan içeriklerin önemi artmış, kullanıcıların istedikleri hizmete ya da bilgiye ulaşmasındaki yolun kaliteli içeriklerden geçtiğinin altı çizilmiştir.

Rakip Analizi

Rakiplerin trafiklerinin hangi içeriklerden geldiği, içeriklerinde hangi anahtar kelimelerin kullanıldığı, aylık organik trafik miktarı ve backlink stratejisi rakip analizi sürecinin olmazsa olmazlarıdır. Bu süreç için markanın SEO yol haritasının oluşturulması aşaması demek yanlış sayılmaz. Rakip analizi sayesinde rakip web sitelerindeki doğru ve yanlış adımları tespit etmek mümkündür. Analizden sonra ortaya çıkan sonuç markanın ilerleme stratejisinin belirlenmesinde kullanılır.

Site Analiz

Site analiz çalışmaları web sitelerinin arama motorunda sergilediği performans sırasında etkilendiği durumların tespit edilmesi sürecinde önemli bir role sahiptir. SEO analiz süreci genel bir çalışma olup web sitesinin SEO uyumlu olup olmadığını tespit etmek için yapılır. Ayrıca markanın arama motoru sonuçlarında neden iyi bir performans sergilemediğini ya da neden düşüş yaşadığını belirlemek için SEO analiz süreci kullanılabilir. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda markanın ilerleme stratejisi tespit edilerek uygulanır.

Site İçi Optimizasyon

Web sitesi analizinden sonra tespit edilen hataları ve eksiklikleri düzenlemek için site içi optimizasyon süreci uygulanır. Web sitesine arama motoru üzerinden gelen kullanıcıların web sitesinde istediğini bularak gezinmesi, web sitesinin kullanıcı dostu olmasına bağlıdır. Site içi SEO çalışmaları hedef kitlenin ilgili web sitesine bağlılık sunmasına, web sitesini ziyaret etmesine ve web sitesinde daha uzun zaman geçirmesine yardımcı olur. Markaların arama motoru performansının yükseltilmesi için site için SEO çalışmalarının doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir.

Site Dışı Optimizasyon

İnternet sitesine dışarıdan yapılacak olan tüm müdahaleler site dışı SEO çalışmasının kapsamında yer alır. Arama motoru sonuç sıralamaları konusunda en büyük etki, site dışı SEO çalışmalarında ait olup site dışı optimizasyon süreci yorum, profil ve tanıtım yazısı gibi backlink türleri yer alır.

SEO çalışmalarının web sitesi sıralamasını gerek organik gerek ücretli arama sonuçlarında yükseltecek yöntemlere odaklanması en önemli konulardan biridir. Organik arama sonuçlarında yüksek sıralara ulaşmak için ilgili içerik ve içeriğe işaret eden link yayılmalı, meta etiket ve diğer etiket özellikleri web sayfasına dahil ve optimize edilmelidir. Başarılı bir SEO stratejisinden bahsedebilmek için arama motorlarının nasıl çalıştığını ve temel işlevlerini anlamaya özen gösterilmelidir. Arama motorlarının işlevini, crawling ve indekslemeyle kullanıcıların arama sonuçlarında en ilgili web sitelerinin yer aldığı sıralı bir liste sunmak olduğu söylenebilir.