Oyuncu Seray Kaya’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Seray Kaya aslen nereli, Seray Kaya evli mi, Seray Kaya eşi sevgilisi kim, Seray Kaya burcu ne, Seray Kaya oynadığı tv dizileri filmleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. İlk olarak Huzur Sokağı dizisinde 2012 – 2014 yıllarında Rezzan karakteriyle gördüğümüz genç yıldız, daha sonra pek çok başarılı yapımda yer almıştır. Hemen ardından 2014 ile 2015 yılları arasında FOX'ta yayınlanan Kocamın Ailesi adlı dizide "Miray" karakterini oynamıştır.

Seray Kaya, ilk sinema filmi olan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminde 2019 yılında "Maria" karakterini canlandırmıştır. 2017 - 2020 yılları arasında Fox TV kanalında ekrana gelen Kadın dizisindeki performansı ile asıl çıkışını yapmıştır. Dizide "Şirin Sarıkadı" adlı sinir hastası ve tehlikeli bir karakteri canlandırmıştır. Oyuncu Seray Kaya kimdir nerelidir, boy kilo, evli mi, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Seray Kaya’nın yaşamına dair merak edilenler haberimizde palazzo yer alıyor.

Bir Küçük Gün Işığı dizisi nerede çekiliyor hangi gün hangi kanalda oyuncuları isimleri Bir Küçük Gün Işığı dizisi nerede çekiliyor hangi gün hangi kanalda oyuncuları isimleri

Seray Kaya aslen nereli?

Seray Kaya aslen İstanbulludur. Beyoğlu’nda doğup büyüyen Seray Kaya küçük yaşlardan beri oyuncu olmak istediği için, lise eğitimini tamamladıktan sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Ailesi başta istemeseler de daha sonra destekleyerek hep kızlarının yanında olmuşlardır.

Seray Kaya evli mi eşi sevgilisi kim?

Seray Kaya evli değildir. Özel hayatı çok merak edilen güzel oyuncunun sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir. Bir dönem Kocamın Ailesi dizisinde rol arkadaşı olan Gökhan Alkan ile kısa bir süre aşk yaşamıştır. Dizi sektöründeki ilk başrolünü 2021 – 2022 yılları arasında Mahkum adlı dizide almıştır. Şimdilerde Bir Küçük Gün Işığı adlı dizide Elif karakterine hayat vermektedir. Ayrıca Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı yapımda Maria karakterine ve Kuruluş Osman dizisinde Lena Hatun karakterine palazzo giriş hayat vermiştir.

Rüya Helin Demirbulut aslen nereli kaç yaşında boyu kaç burcu ne oynadığı diziler filmler Rüya Helin Demirbulut aslen nereli kaç yaşında boyu kaç burcu ne oynadığı diziler filmler

Seray Kaya burcu ne?

Seray Kaya'nın burcu Kova'dır. Seray Kaya 4 Şubat 1991 tarihinde doğmuştur. Seray Kaya'nın boyu 1,64 cm’dir.  Genç yıldız sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yaparak geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Seray Kaya oynadığı tv dizileri filmleri

  • 2012 - Huzur Sokağı - Rezzan
  • 2014 - 2015 - Kocamın Ailesi - Miray Ar
  • 2016 - 2017 - Gülümse Yeter - Gül Özdemir
  • 2017 - 2020 - Kadın - Şirin Sarıkadı
  • 2019 - Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı - Maria
  • 2020 - 2021 - Kuruluş Osman - Lena Hatun
  • 2021 - 2022 - Mahkum - Avukat Cemre Uysal
  • 2022 - Bir Küçük Gün Işığı - Elif Kara

Sahra Şaş aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Sahra Şaş oynadığı diziler filmler Sahra Şaş aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Sahra Şaş oynadığı diziler filmler