Oyuncu Serenay Sarıkaya’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Serenay Sarıkaya aslen nereli, Serenay Sarıkaya burcu ne, Serenay Sarıkaya evli mi, Serenay Sarıkaya sevgilisi kim, Serenay Sarıkaya oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Tescilli bir güzel olan Serenay Sarıkaya, 2006 yılında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması'nda jüri özel ödülünü almıştır. Bu yarışmanın ardından Şahin Alparslan'ın yönettiği Şaşkın filminde Itır karakterini canlandırmıştır. Bu rol ilk oyunculuk deneyimi olmuştur. Yarışmadan sonra pek çok yapımda yer almıştır.

Serenay Sarıkaya daha sonra 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasına da katılmıştır. Bu yarışmada Gizem Memiç birinci, Serenay Sarıkaya ikinci seçilmiştir. İkincilik derecesiyle birlikte Miss Universe yarışmasında Türkiye'yi temsil etmiştir. Daha sonra oyunculuk kariyerine yönelen Sarıkaya, birçok dizi ve filmde rol almıştır. Serenay Sarıkaya kimdir nerelidir, memleketi neresi, hangi burç, boyu kaç, evli mi, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı soruları yanıtları ve Serenay Sarıkaya’nın yaşamına dair merak edilenler haberimizde veslot yer alıyor.

Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya aslen nereli?

Serenay Sarıkaya aslen Ankaralıdır. Ankara’da doğup Antalya’da büyüyen oyuncunun anne ve babası, Serenay 7 yaşındayken boşanmıştır. Bir süre daha Antalya’da yaşayan anne kız, Serenay oyuncu olmak istediğini annesine söyleyince, annesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Annesi ve babası boşandıktan sonra babasının başka bir evlilik yapması üzerine babasından uzak büyüyen Serenay bu dönemi şu şekilde aktarmıştır: “Bir kız çocuğunu, hele gelişim aşamasında baba faktörü bu kadar önemliyken, babasız büyütmek büyük olay.”

Nejat İşler aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim Nejat İşler oynadığı filmleri dizileri Nejat İşler aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim Nejat İşler oynadığı filmleri dizileri

Serenay Sarıkaya burcu ne?

Serenay Sarıkaya’nın burcu Yengeç’tir. 1 Temmuz 1992 tarihinde doğan Serenay Sarıkaya 30 yaşındadır. 2006 yılından beri oyunculuk yapan Serenay Sarıkaya, yurtdışında üniversite eğitimi almak istemesine rağmen üniversiteye gidememiştir. Lise yıllarında uzun süre voleybol, kısa bir dönemde basketbol ve tenis oynamıştır. Oyunculuğa başlamadan önceki yıllarda Latin danslarıyla da ilgilenmiştir.

Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya evli mi?

Serenay Sarıkaya evli değildir. Oyuncu ilk televizyon deneyimini 2008 yılında Peri Tozu ve Limon Ağacı dizileriyle yapmıştır. Fakat kariyerindeki çıkışı 2008-2010 yılları arasında oynadığı Adanalı dizisindeki Sofia Dikkaya karakteriyle sağlamıştır. Ardından 2010-2013 yılları arasında Lale Devri ve 2013-2015 yılları arasında Medcezir dizilerinde başrolde yer alarak popüleritesini daha da arttırmıştır.

Aile dizisi hangi gün hangi kanalda oynuyor yeni bölüm ne zaman çiftlik evi nerede çekiliyor? Aile dizisi hangi gün hangi kanalda oynuyor yeni bölüm ne zaman çiftlik evi nerede çekiliyor?

Serenay Sarıkaya sevgilisi kim?

Serenay Sarıkaya'nın sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir. Serenay Sarıkaya’nın eski sevgilileri arasında Lale Devri dizisinde birlikte rol aldığı Tolgahan Sayışman, Medcezir dizisinde başrolü paylaştığı Çağatay Ulusoy, Kerem Bürsin, Cem Yılmaz ve Umut Evirgen var. Bir dönem oyuncunun ismi iş adamları Haldun Demirhisar ve Muzaffer Yıldırım ile anılmıştır. Serenay Sarıkaya günümüzde Show TV’de yayınlanan Aile dizisinde rol almaktadır. Dizide Devin Akın rolünü canlandıran Sarıkaya’ya Kıvanç Tatlıtuğ, Nejat İşler, Canan Ergüder, Nur Sürer ve Levent Ülgen gibi isimler veslot giriş eşlik etmektedir.

Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya oynadığı filmler

 • 2006 - Şaşkın - Itır
 • 2008 - Plajda - Aslı
 • 2010 - Ejderhanı Nasıl Eğitirsin - Astrid (Seslendirme)
 • 2011 - Hoşçakal - Sarah (Kısa film)
 • 2013 - Behzat Ç. Ankara Yanıyor - Melisa
 • 2016 - İkimizin Yerine - Çiçek

İbrahim Selim aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim boyu kaç burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri İbrahim Selim aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim boyu kaç burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya oynadığı tv dizileri

 • 2008 - Peri Masalı - Talya
 • 2008 - Limon Ağacı - Peri
 • 2008-2010 - Adanalı - Sofia Dikkaya
 • 2010-2015-2016 - Beyaz Show (Konuk)
 • 2010-2013 - Lale Devri - Yeşim Taşkıran
 • 2013 - Yer Gök Aşk - Yeşim
 • 2013-2015 - Medcezir - Mira Beylice
 • 2016 - 3 Adam (Konuk)
 • 2019 - O Ses Türkiye Yılbaşı Özel
 • 2022 - İbrahim Selim ile Bu Gece (Konuk)
 • 2023 - Aile - Devin Akın

Serenay Sarıkaya aslen nereli burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Serenay Sarıkaya oynadığı internet dizileri filmleri

 • 2017-2018 - Fi - Duru Durulay
 • 2023 - Alice Müzikali - Alice
 • 2023 - Şahmaran - Şahsu Demir
 • Yakında - Kimler Geldi, Kimler Geçti - Leyla Taylan

Defne Samyeli aslen nereli boyu kaç burcu ne kaç kilo oynadığı dizileri filmleri Defne Samyeli aslen nereli boyu kaç burcu ne kaç kilo oynadığı dizileri filmleri