Sessiz Bir Yer filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Orijinal adı A Quiet Place olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Sessiz Bir Yer filmi nerede çekildi, Sessiz Bir Yer filmi ne zaman çekildi, Sessiz Bir Yer filmi oyuncuları isimleri nedir, Sessiz Bir Yer filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds, Noah Jupe, Cade Woodward, Leon Russom ve Doris McCarthy rol alıyor. Filmde, 2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile, ses çıkaran her şeyi yok eden yaratıklardan korunmak için, gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocuklarının oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir. Sessiz Bir Yer filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi ülkede çekildi, kaç yılında çekildi, hangi platformda oynuyor, konusu nedir ne anlatıyor, oyuncu kadrosu karakterleri, sonunda ne oluyor, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betobet yer alıyor.

Son Durak 5 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Son Durak 5 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Sessiz Bir Yer filmi ne zaman çekildi?

Sessiz Bir Yer filmi 2017 yılında çekildi. Amerikan yapımı A Quiet Place filmi 9 Mart 2018 tarihinde ilk gösterimini yaptı ve 6 Nisan 2018 tarihinde vizyona girdi. 90 dakika süren film 17-21 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 340 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve 10 hafta vizyonda kalan film 203.349 kişi tarafından izlendi ve 2.728.379 TL gişe hasılatı elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda John Krasinski oturuyor. Dünyanın geri kalanıyla bağları kesilmiş, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ailenin, korkunç yaratıkların dikkatini çekecek herhangi bir ses çıkarmadan korku içinde yaşadığı filmin senaryosunu, Bryan Woods, Scott Beck ve John Krasinski yazdı. Serinin ilk yapımı olan filmin Sessiz Bir Yer 2 adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir ve seri devam etmiştir.

Sessiz Bir Yer filmi konusu ne?

Sessiz Bir Yer filmi konusu; dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzeredir. 4 kişilik Abbott ailesi, hayatta kalabilmek için büyük bir disiplin duygusuyla ve hiçbir gereksiz ses çıkarmadan hayatlarını sürdürmek zorundadır. Ancak bir gün çocukların bir lambayı devirmesi ile zorlu bir hayatta kalma mücadelesi başlamış olur. Yapımcıları Michael Bay, Andrew Form ve Brad Fuller olan filmin müziklerini Marco Beltrami hazırladı. Platinum Dunes ve Sunday Night tarafından çekilen yapım, tüm dünyaya Paramount Pictures tarafından dağıtıldı. Film, Alien, No Country for Old Men ve In the Bedroom'dan ilham almıştır.

Vahşetin Çağrısı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor? Vahşetin Çağrısı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne hangi kanalda oynuyor?

Sessiz Bir Yer filmi nerede çekildi?

Sessiz Bir Yer filmi Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde çekildi. Çekimler 2017 yılında New York’un kuzeyinde yer alan Dutchess ve Ulster ilçelerinde yapıldı. Filmin bütçesinin bir kısmı ile 20 ton mısır alındı ve yerel çiftçiler aracılığı ile bölgeye ekildi. Filmin bazı çekimleri, Dutchess kenti Pawling kasabasında bulunan bir ses sahnesinde ve ilçenin Beacon bölgesinde çekilmiştir. Çekimler ayrıca Ulster kenti New Paltz'daki Wallkill Valley Demiryolu Yolu'nda ve Springtown Truss Köprüsü’nde yapıldı. Dutchess ve Ulster ilçelerinin dışında, New York, Herkimer County'deki Little Falls'taki Main Street'te de çekimler yapılmıştır. Amerikan yapımı post-apokaliptik korku filmi olan yapımın hikayesi, akut bir işitme duyusuna sahip kör canavarların yaşadığı kıyamet sonrası bir dünyada, hayatta kalmak ve çocuklarını büyütmek için mücadele eden bir baba ve bir anne etrafında dönüyor.

Sessiz Bir Yer filmi hangi kanalda oynuyor?

Sessiz Bir Yer filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Film 25 Haziran Pazar günü saat 19.30’da ve 23.30’da Beyaz TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Dünya çapında 340 milyon doların üzerinde hasılat elde eden, atmosferi, yönetmeni, oyunculuğu ve ses tasarımıyla büyük beğeni toplayan film, “Akıllı, korkunç derecede korkutucu bir zaman” olarak tanımlandı ve hem National Board of Review hem de American Film Institute tarafından 2018'in en iyi on filminden biri olarak seçildi. Film, En İyi Özgün Müzik Altın Küre Ödülü, Altın Küre Ödülü, En İyi Tiyatral Film Amerika Yapımcılar Birliği Ödülü, Amerika Yazarlar Birliği En İyi Özgün Senaryo Ödülü dahil olmak üzere birçok ödül adaylığı aldı. Ayrıca, 72. İngiliz Akademisi Film Ödülleri'ne ve 91. Akademi Ödülleri'nde En İyi Ses Kurgusu Akademi Ödülü'ne betobet giriş aday gösterildi.

Taşıyıcı 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Taşıyıcı 2 filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri

Sessiz Bir Yer filmi oyuncuları isimleri

  • Emily Blunt - Evelyn Abbott
  • John Krasinski - Lee Abbott
  • Millicent Simmonds - Regan Abbott
  • Noah Jupe - Marcus Abbott
  • Cade Woodward - Beau Abbott
  • Leon Russom - Man in the woods
  • Doris McCarthy - Woman in the woods

İntikam Kurşunu filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri İntikam Kurşunu filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri