Sev Kardeşim filmi televizyon ekranlarında Yeşilçam hayranları ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede, Sev Kardeşim filmi nerede çekildi, Sev Kardeşim filmi ne zaman çekildi, Sev Kardeşim filmi hangi kanalda oynuyor, Sev Kardeşim filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? soruları cevap buldu. Filmin başrollerini Alev Güler rolü ile Hülya Koçyiğit, Ferit Çalışkan rolü ile Tarık Akan paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Münir Özkul, Hulusi Kentmen, Adile Naşit, Turgut Boralı, Necdet Yakın, Halit Akçatepe, Zeki Alasya, Nedret Güvenç, Ayşin Atav, Mürüvvet Sim, Oya Alasya ve Esmeray rol alıyor.

Sev Kardeşim filminde, Alev, fabrikada çalışan tüm genç kızlar gibi Ferit’e hayrandır. Ancak Ferit işçi kızların ilgisine karşılık vermez. Alev, bir gün iş arkadaşları ile bir iddiaya girer. İddiayı kazanmak için Ferit’i kendisine âşık etmesi gerekmektedir. Bu yüzden kendisi ve ailesi hakkında yalanlar söyler ve Ferit’i etkilemeyi başarır. Fakat çok geçmeden gerçek ortaya çıkar. İki gencin ailelerinin de olaylara karışmasıyla durum bambaşka bir hâl alır. Sev Kardeşim filmi hangi evde / köşkte çekildi, filmin çekildiği yer nerede çekilmiştir, çekim yeri, hangi semtte çekildi, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde thepapelbet yer alıyor.

Derman filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu nedir hangi kanalda oyuncuları isimleri Derman filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu nedir hangi kanalda oyuncuları isimleri

Sev Kardeşim filmi ne zaman çekildi?

Yeşilçam yapımı Sev Kardeşim filmi 1972 yılında çekildi. 1 Nisan 1972 tarihinde gösterime giren film, dram, duygusal, aile ve komedi türleri ile çekildi. 86 dakika süren filmde, bir fabrika işçisi olan Alev ile fabrika sahibinin oğlu Ferit arasındaki aşk hikâyesi anlatılıyor. Fabrika patronunun oğluna âşık olan bir işçi kızın öyküsü izleyicilerle buluşuyor. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda yapımcısı da olan Ertem Eğilmez oturuyor. Filmin senaryosunu, Yeşilçam filmlerinin usta senaristi Sadık Şendil yazdı.

Sev Kardeşim filmi nerede çekildi?

Sev Kardeşim filmi İstanbul’un Sarıyer, Levent ve Şişli ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri için Beşiktaş ilçesine bağlı 4. Levent’te ve Şişli’de çekim setleri kuruldu. Ayrıca Sarıyer'de bulunan konakta ve Sarıyer'in farklı noktalarında da çekimler yapıldı. Filmin müziklerini usta müzisyen Cahit Berkay hazırladı. Türk sinemasının en sıcak, en samimi hikayelerinden birine sahip olan film önce bir iddiayla başlayıp, sonrasında birbirine aşık olan iki gencin masalını anlatıyor.

Beyoğlu Güzeli Ceylanpınar nerede Alev’in hastalığı ne ölüyor mu sonu nasıl bitiyor çekildiği yer Beyoğlu Güzeli Ceylanpınar nerede Alev’in hastalığı ne ölüyor mu sonu nasıl bitiyor çekildiği yer

Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede?

Sev Kardeşim filminin çekildiği ev İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Reşit Paşa Mahallesi’ndedir. Filmde görünen ev, bu mahalleye bağlı olan Sezai Bey Caddesi’ndedir. Filmin çekimleri için Sarıyer’de bulunan bu evde çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. Zengin bir fabrikatörün oğlu olan Ferit, Hülya Koçyiğit tarafından canlandırılan fabrika işçisi kız tarafından oyuna getiriliyor. Arzu Film tarafından çekilen film, Lale Film tarafından seslendirilmiş, Ören Film tarafından renklendirilmiş ve Mimeray tarafından afişi hazırlanmıştır.

Sev Kardeşim filmi hangi kanalda oynuyor?

Sev Kardeşim filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 6 Ağustos Pazar günü saat 14.30’da Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmde Hülya Koçyiğit’i Jeyan Mahfi Tözüm, Tarık Akan’ı ise Hayri Esen seslendirmiştir. Ayrıca, Hulusi Kentmen’i Kemal Ergüvenç, Turgut Boralı’yı Agah Hün, Mürüvvet Sim’i Suna Pekuysal, Oya Alasya’yı Ayşegül Devrim ve Esmeray’ı Tijen Par seslendirmiştir. Eğlenceli film Show TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşuyor. Show TV kanalında birbirinden popüler Yeşilçam filmleri yayınlanmaya thepapelbet giriş devam ediyor.

Hülya Koçyiğit Firar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Hülya Koçyiğit Firar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Sev Kardeşim filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Hülya Koçyiğit (Alev Güler)
 • Tarık Akan (Ferit Çalışkan)
 • Münir Özkul (Mesut Güler)
 • Hulusi Kentmen (Cemal Çalışkan)
 • Adile Naşit (Mesude)
 • Turgut Boralı (Maksut Güler)
 • Necdet Yakın (Alev'in Dayısı )
 • Halit Akçatepe (Ali)
 • Zeki Alasya (Avukat)
 • Nedret Güvenç (Ferit'in Annesi )
 • Ayşin Atav (Ali'nin Sevgilisi)
 • Mürüvvet Sim (Ustabaşı)
 • Oya Alasya (İşçi)
 • Esmeray (İşçi)
 • Perihan Doygun (İşçi)
 • Faik Coşkun (Hasan)
 • Zeki Alpan (Emin)

Sev Kardeşim filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Ahmet Turgutlu (Kasap), Hayrettin Aslan (Ali’nin Küçük Arkadaşı), Feridun Çölgeçen (Hakim), Tevhid Bilge (Nezaretteki Adam), Muzaffer Nebioğlu (Nezaretteki Kadın), Mustafa Yavuz (Fabrika Bekçisi), Kamer Sadık (Mahalleli), Reşit Çıldam (Mahalleli), Nermin Özses (Mahalleli), Gülten Ceylan, Sabahat İzgü ve Zerrin Keskin.

Tarık Akan Kaçak filmi (1982) nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda Tarık Akan Kaçak filmi (1982) nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda