Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez’in oturduğu, senaryosunu Yeşilçam filmlerinin usta senaristi Sadık Şendil’in yazdığı Sev Kardeşim filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Film çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede, Sev Kardeşim filmi oyuncuları kim, Sev Kardeşim filmi nerede çekildi, Sev Kardeşim filmi ne zaman kaç yılında çekildi? sorularının yanıtları araştırılıyor. Arzu Film tarafından çekilen ve komedi ile dram türlerinde olan film 86 dakika sürüyor.

Başrollerini Tarık Akan ve Hülya Koçyiğit’in paylaştığı Sev Kardeşim filminin oyuncuları arasında ayrıca Münir Özkul, Hulusi Kentmen ve Adile Naşit de rol alıyor. Müziklerini Cahit Berkay’ın hazırladığı Sev Kardeşim filmi Yeşilçam sinemasının en bilinen yapımları arasında yer alıyor. Sev Kardeşim filminin çekildiği yer ve ev ile çekim yeri, film hangi yıl ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu kimler var soruları yanıtları ve film hakkında merak edilenlerin cevapları haberimizde dengebet yer alıyor.

Sev Kardeşim filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Sev Kardeşim filmi 1972 yılında çekildi. Yeşilçam’ın en popüler filmlerinden olan Sev Kardeşim televizyon ekranlarında yayınlanmaya ve Yeşilçam tutkunları ile buluşmaya devam ediyor. Filmde, fabrika işçisi olan Alev ile fabrika sahibinin oğlu Ferit arasındaki aşk hikayesi anlatılıyor.

Sev Kardeşim filmi nerede çekildi?

Sev Kardeşim filmi İstanbul’un Sarıyer, Levent ve Şişli ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri Beşiktaş ilçesine bağlı 4. Levent’te ve Şişli’de yapıldı. Ayrıca Sarıyer'deki evde ve Sarıyer'in farklı noktalarında da çekimler dengebet giriş gerçekleşti.

Sev Kardeşim filminin çekildiği ev nerede?

Sev Kardeşim filminin çekildiği ev Sarıyer ilçesine bağlı Reşit Paşa Mahallesi Sezai Bey Caddesi’ndedir. Sezai Bey Caddesi'nde bulunan evde filmin çekimleri için çekim setleri kurulmuştur.

Sev Kardeşim filmi oyuncuları kim?

  • Hülya Koçyiğit - Alev Güler
  • Tarik Akan - Ferit Çalışkan
  • Münir Özkul - Mesut Güler
  • Adile Naşit - Mesude
  • Hulusi Kentmen - Cemal Çalışkan
  • Turgut Boralı - Maksut Güler
  • Halit Akçatepe - Ali
  • Necdet Yakın - Alev'in Dayısı

Sev Kardeşim filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Nedret Güvenç - Ferit'in Annesi, Zeki Alasya - Avukat, Oya Alasya - İsçi, Faik Coşkun - Hasan, Aysen Atav - Ali'nin Sevgilisi, Zeki Alpan - Emin ve Ahmet Kostarika - Kasap.