Sanatçı Sevcan Orhan’ın hayatı merak ediliyor. Sevcan Orhan kiminle evli, Sevcan Orhan boşandı mı, Sevcan Orhan çocuğu var mı, Sevcan Orhan eski eşi Ümit Yılmaz kimdir, Sevcan Orhan aslen nereli? sorularının yanıtları araştırılıyor. 16 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan, küçük yaşlardan itibaren bağlama, solfej ve nota eğitimleri alarak müzikal kariyerini sürdürmüştür.

Lise yıllarında bir gazetenin düzenlediği liselerarası müzik yarışmasında üçüncü olan Sevcan Orhan, lise eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2000 yılında Nenni Bebek adlı ilk müzik albümünü çıkarak ve eğitim gördüğü üniversitede üslup ve repertuar dersleri vermeye başlayan sanatçı, 2012 ile 2013 yılları arasında Star TV kanalında Alişan ile Sevcan adlı sabah programına imza atmıştır. Sevcan Orhan’ın hayatı, kiminle evli olduğu, eski eşi ve memleketi hakkındaki soruların yanıtları haberimizde betmarlo yer alıyor.

Sevcan Orhan aslen nereli?

Sanatçı Sevcan Orhan aslen Erzincanlıdır. İstanbul’da doğup büyüyen Sevcan Orhan’ın aile kökeni Erzincan ilinin Çayırlı ilçesine bağlı Yeşilyaka (Şebge) köyüne dayanıyor. Sevcan Orhan yaşamını İstanbul'da sürdürüyor. Sanatçı Sevcan Orhan Bir Türküydü Yaşamak (2003), Adı Aşk (2008), Zemheriden Ötesi Bahar (2011), Düşten Gerçeğe (2014), Alışırım (2016) ve İçimden Geldi Söyledim (2019) adlı albümleri çıkarmıştır.

Sanatçı ayrıca Dillere Destan, Alişan ile Sevcan ve Tatlı Dile Güler Yüze adlı programları hazırlayıp sunmuştur. Cem Radyo’da da programlar yapan Sevcan Orhan “En İyi THM Sanatçısı”, “En Beğenilen Kadın Halk Müziği Sanatçısı”, “En İyi Türk Halk Müziği Kadın Solist” gibi müzik ödüllerinin sahibi olmuştur.

Sevcan Orhan kiminle evli?

Sanatçı Sevcan Orhan evli değil. 2006 yılında Ümit Yılmaz ile evlenen sanatçı, daha sonra boşandı. Geçtiğimiz yıllarda eski futbolcu Hasan Şaş ile evlilik hazırlığı yapan ve daha sonra ayrılık haberi ile gündeme gelen sanatçı betmarlo giriş futbol yorumcusu Gökhan Dağıstanlı ile mutlu bir birliktelik yaşıyor.

Sevcan Orhan çocuğu var mı?

Sanatçı Sevcan Orhan’ın çocuğu yok. 2000 yılından günümüze müzik kariyerini sürdüren sanatçı, kısa bir evlilik serüveni yaşadı.

Sevcan Orhan boşandı mı?

Sanatçı Sevcan Orhan geçtiğimiz yıllarda boşandı. Ümit Yılmaz ile 2006 yılında evlenen sanatçı, 2020 yılında boşanarak Ümit Yılmaz ile yollarını ayırdı.

Sevcan Orhan eski eşi Ümit Yılmaz kimdir?

Sevcan Orhan'ın eski eşi Ümit Yılmaz bağlama sanatçısıdır. İkili birlikte birçok konser etkinliğine imza atmıştır. Sevcan Orhan 2020 yılında Ümit Yılmaz'dan boşanmıştır.