Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi, Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi kaç yılında çekildi, Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi oyuncuları isimleri, Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi konusu ne, Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Emel rolü ile Türkan Şoray, Kudret rolü ile Murat Soydan ve Nihal rolü ile Zuhal Aktan rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Muzaffer Tema, Nedret Güvenç, Yalçın Gülhan, Bora Ayanoğlu, Mustafa Yavuz, Zeki Sezer, Ali Demir ve Muammer Gözalan rol alıyor.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filminde, uzun süredir beraber olan Kudret ile Emel evlilik planları yapmaktadırlar. Emel'in masaj salonunda çalışması Kudret'i rahatsız etmektedir. Bir gün Kudret, Emel'i zengin müşterisi Cihangir'den kıskanır. Aralarında yaşanan tartışma sonucu ayrılırlar. Cihangir bu fırsatı değerlendirip Emel'i kandırarak evlenmeye ikna eder. Bu sırada bir komploya kurban giden Kudret hapse girer. Hem Cihangir'den hem de Emel'den intikam almak isteyen Kudret, hapisten kaçmak için planlar yapar. Sevmek ve Ölmek Zamanı filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, hikayesi ne, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde axbet yer alıyor.

Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi kaç yılında çekildi?

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi 1971 yılında çekildi. Sevdiği elinden alınan bir adamın intikam hikâyesinin anlatıldığı film, popüler Yeşilçam filmleri arasında yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Halit Refiğ’in oturduğu tipik bir Yeşilçam filmi olan, senaryosunu Bülent Oran ve Muzaffer Arslan’ın birlikte yazdığı film, Yeşilçam sinemasının ne kadar klişesi varsa hepsini kullanıyor. Türkan Şoray’ın güzelliği ve şıklığı ile çoğunluğu onun gazino / gece kulübü sahnelerinde olmak üzere Semiramis Pekkan’ın sesinden dinlediğimiz şarkılar bugün bu filmi görmek için geçerli nedenler arasında sayılabilir.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi?

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimlerinin büyük bölümü İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yapıldı. Sarıyer’de, Kilyos’ta ve çevresinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Yapımcısı Muzaffer Arslan olan, 85 dakika süren ve dram türünde çekilen film Yeşilçam’ın çok konuşulan yapımları arasında yer alıyor.

Arım Balım Peteğim filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim? Arım Balım Peteğim filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim?

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi konusu ne?

Sevmek ve Ölmek Zamanı filminde, birbirlerine aşık iki yoksul genç, kadına aşık zengin bir genç, yanlış anlamalar ve çekilen acıların hikâyesi filmin ana konusunu oluşturuyor. Bir komplo sonucu işlemediği suçtan hapse girip, sonra da kaçıp intikamını alan motosiklet akrobatı bir gencin öyküsü filmde ekranlara geliyor.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi hangi kanalda oynuyor?

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 19 Haziran Pazartesi günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Sine Film tarafından çekilen, Acar Film tarafından renklendirilen ve yayına hazırlanan film 1 saat 25 dakika axbet giriş sürüyor.

Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi oyuncuları isimleri

 • Türkan Şoray (Emel)
 • Murat Soydan (Kudret)
 • Zuhal Aktan (Nihal)
 • Muzaffer Tema (Harunoğlu)
 • Nedret Güvenç (Emel'in Annesi)
 • Yalçın Gülhan (Cihangir)
 • Bora Ayanoğlu (Kemal)
 • Mustafa Yavuz
 • Zeki Sezer
 • Ali Demir
 • Muammer Gözalan

Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri