Türk sinemasının en kült yapımlarından olan Sevmek Zamanı filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Sevmek Zamanı filmi nerede çekildi, Sevmek Zamanı filmi hangi adada çekildi, Sevmek Zamanı filmi kaç yılında çekildi, Sevmek Zamanı filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Sevmek Zamanı filminin oyuncu kadrosunda Müşfik Kenter, Sema Özcan, Fadıl Garan, Süleyman Tekcan, Oya Bulaner, Adnan Uygur, Deniz Çakır ve Osman Karahan rol alıyor. Filmde, adada ustasıyla birlikte boyacılık yapan Halil, çeşitli evlerde çalışmaktadır. Bir gün çalışmaya gittiği bir köşkün duvarında asılı halde gördüğü bir kadın resmine aşık olur. Uzun bir süre boyunca resme bakmak için sık sık evi ziyaret eden Halil, bu güzel kadının suretine tarifi zor bir biçimde aşık olmuştur. Yine bu ziyaretlerden birinde, fotoğrafını gördüğü kadın, Meral, ansızın çıkagelir. Halil'in suretine aşık olduğunu öğrenen Meral, bu durumdan fazlasıyla etkilenir. Aralarında bir şeyler olacağını, Halil'in çok özel bir adam olduğunu düşünen genç kadın Halil'le aralarında özel bir şeyler olacağını düşünür. Ancak Halil yalnızca Meral'in resmine aşık olmuştur, kendisine değil. Sevmek Zamanı filminin çekildiği ada nerede çekilmiştir hangi adada çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde gameofbet yer alıyor.

Gazap Rüzgarı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri konusu ne? Gazap Rüzgarı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri konusu ne?

Sevmek Zamanı filmi kaç yılında çekildi?

Sevmek Zamanı filmi 1965 yılında çekildi. Sinemamızın en önemli birkaç eserinden biri olan, Metin Erksan imzalı Sevmek Zamanı, yaratıcı konusu ve kaynağını aldığı psikolojik çözümlemelerle bir emsali daha çekilmesi mümkün olmayan son derece dokunaklı ve hüzünlü bir film olarak dikkat çekiyor. Filmin senaryosunu Metin Erksan ve Kemal Demirel yazdı. Troya Film tarafından çekilen ve yapımcısı da Metin Erksan olan yapımın müziklerini Metin Bükey hazırladı. Siyah beyaz çekilen film 84 dakika sürüyor.

Sevmek Zamanı filmi konusu ne?

Sevmek Zamanı filminde, Halil, adada ustası Mustafa'yla birlikte boyacılık yapmaktadır. Bir gün boyamaya girdiği boş köşklerden birinin üst katında, duvarda asılı bir kadın resmi görür ve resme aşık olur. Bir yıl boyunca her gün köşke girer ve resmi seyreder. Ancak, bir gün, köşkün sahibinin kızı olan resimdeki Meral, iki arkadaşıyla köşke gelir ve Halil'i resmini seyrederken görür. Küçük bütçeli bu eserin yapım aşamasını yakından takip eden Sami Şekeroğlu’na göre filmin toplam maliyeti 60 bin TL’dir. Bu rakam, o dönemki uzun metrajlı bir filmin ortalama maliyeti olan 250 bin TL'nin dörtte birinden azdır. Yönetmene eşlik eden çekim ekibini; bir kameraman, bir kameraman yardımcısı, bir ışık sorumlusu ve bir de set işçisi oluşturmaktadır.

Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri

Sevmek Zamanı filmi nerede çekildi?

Sevmek Zamanı filmi İstanbul Büyükada'da çekildi. Filmin çekimleri için Büyükada’nın farklı noktalarında ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. Filmin teması surete aşık olmadır. Boyamaya girdiği bir evin duvarında asılı kadın resmine aşık olan boyacı Halil'in ve resmin sahibi Meral'in öyküsü anlatılıyor. Halit Refiğ Ulusal Sinema akımına hem biçim, hem de içerik örneği olarak Sevmek Zamanı’nı gösteriyor. Zamanının çok ötesinde bir anlatım ve teknikle hazırlanan film, Türk sinemasının en özgün aşk filmlerinin başında geliyor.

Sevmek Zamanı filmi hangi adada çekildi?

Sevmek Zamanı filmi İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Büyük Ada'da çekildi. Film -çekildiği dönemde- alışılagelmişin dışındaki sinema anlayışı, konusu ve konuyu ele alma biçimi nedeniyle dağıtımcı bulamadığından gösterime girememiştir. Ancak, aynı dönemin Avrupa sinemasına paralel ve yenilikçi sinema dili nedeniyle seyretme imkânı bulanlarca çok beğenilmiş, zamanla kült statüsü edinmiştir. Film ilk olarak 22 Nisan 1966’da İstanbul’da Kulüp Sinema 7’de gösterilir. İkinci gösterimi Aralık 1966’da Uluslararası Kartaca Film Festivali’nde “yarışma dışı” olarak gameofbet giriş yapılır.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Sevmek Zamanı filmi oyuncuları isimleri

 • Müşfik Kenter - Boyacı Halil
 • Sema Özcan - Meral İlter
 • Süleyman Saim Tekcan - Başar
 • Fadıl Garan - Mustafa
 • Oya Bulaner - Meral'in Arkadaşı
 • Adnan Uygur - Meral'in Babası
 • Deniz Çakır - Meral'in Arkadaşı
 • Osman Karahan
 • Mehmet Umar
 • Ayben Erkmen - Hizmetçi
 • Abdullah Demiryan

Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?