Sherlock Holmes yeni bir macera ile izleyicinin karşısına çıkıyor ve bu filmde ezeli rakibi Profesör James Moriarty ile karmaşık dengelere uzanan bir kavgaya tutuşuyor. Sherlock Holmes'ün Son Vaka adlı macerasından uyarlanan film sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. Sherlock Holmes Gölge Oyunları kaç yılında çekildi, Sherlock Holmes Gölge Oyunları nerede çekildi, Sherlock Holmes Gölge Oyunları oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının cevapları belli oldu. Robert Downey Jr., Sherlock Holmes: A Game of Shadows adlı filmde dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ve Jude Law da onun arkadaşı ve meslektaşı Dr. John Watson rolüne geri dönüyor.

İsveçli aktris  Noomi Rapace, ilk kez İngilizce konuştuğu bu filmde, Sim adındaki gizemli çingene rolünde Holmes ve Watson’ın Moriarty’yi durdurmasına yardımcı oluyor. Jared Harris filmde kötü şöhretli Profesör Moriarty’yi canlandırıyor. Stephen Fry ise Sherlock’un son derece eksantrik ağabeyi Mycroft Holmes rolünü üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca ilk filmden Irene Adler rolünde Rachel McAdams, Watson’ın çiçeği burnunda eşi Mary Morstan rolünde Kelly Reilly, Müfettiş Lestrade rolünde Eddie Marsan ve Holmes’un uzun zamandır acı çeken ev sahibesi Mrs. Hudson rolünde Geraldine James yer alıyor.

Sherlock Holmes: A Game of Shadows / Sherlock Holmes: Gölge Oyunları’nı Michele Mulroney ve Kieran Mulroney kaleme aldı. Sherlock Holmes ve Dr. Watson esasen Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmış olup, onun yazdığı hikayeler ve romanlarda yer alan karakterlerden sinemaya aktarılmıştır. Sherlock Holmes daima odadaki en zeki kişi olmuştur. Şimdiye dek. Artık yeni bir suç dehası vardır: Profesör James Moriarty. Moriarty hem zeka anlamda Holmes’un dengidir, hem de kötülük yapma eğilimi ve vicdandan tamamen yoksun oluşu ünlü dedektif karşısında ona avantaj sağlayabilmektedir. Sherlock Holmes Gölge Oyunları filmi (Sherlock Holmes: A Game of Shadows) ne zaman çekildi, nerede çekildi, hangi ülkede çekildi, oyuncuları isimleri nedir, hangi kanalda oynuyor, konusu ne sorularının yanıtları ve film ile ilgili merak edilenleri kullanıcılarımız için betgross derledik.

Firewall Güvenlik Duvarı filmi ne zaman çekildi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları Firewall Güvenlik Duvarı filmi ne zaman çekildi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları

Sherlock Holmes Gölge Oyunları kaç yılında çekildi?

Sherlock Holmes Gölge Oyunları filmi 2011 yılında çekildi. 11 Aralık 2011 tarihinde vizyona girdi. Sinemacı Guy Ritchie hızla hit olan Sherlock Holmes’dan sonra devam filmi Sherlock Holmes: A Game of Shadows / Sherlock Holmes: Gölge Oyunları’nın da yönetmen koltuğuna oturdu. Film aynı zamanda yapımcılar Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey ve Dan Lin’i de tekrar bir araya getirdi. Filmin yönetici yapımcılığını ise Bruce Berman ve Steve Clark-Hall gerçekleştirdi. Moriarty’nin tarihin akışını değiştireceği planı adım adım ilerlerken, Sherlock Holmes ise bu planı bozmak için etkili hamleler yapıyor. Filmin müziklerini dünyaca ünlü müzisyen Hans Zimmer hazırladı. Film Silver Pictures ve Village Roadshow Pictures tarafından macera türünde çekilmiştir.

Sherlock Holmes Gölge Oyunları gişe hasılat bilgileri

Sherlock Holmes Gölge Oyunları filmi toplam 545 milyon 448 bin 418 dolar gişe hasılatı elde etmiştir. Film 125 milyon dolar bütçe ile çekildi. Türkiye’de de vizyona giren film 19 hafta vizyonda kaldı. İlk hafta sonunda 150 bin 404 kişi tarafından, 19 haftada ise 715 bin 983 kişi tarafından sinemalarda izlendi. İlk hafta gişe hasılatı 1 milyon 698 bin 200 TL olurken, 19 haftanın sonundaki gişe hasılatı betgross giriş 7 milyon 227 bin 400 TL olmuştur.

Pi’nin Yaşamı filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu ne? Pi’nin Yaşamı filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu ne?

Sherlock Holmes Gölge Oyunları konusu ne?

Sherlock Holmes Gölge Oyunları filminde, dünyanın dört bir yanında, manşetlerde şöyle haberler görülür: Hintli dev pamuk tüccarı bir skandalla çöküşe geçti; Çinli bir afyon tacirinin aşırı dozdan öldüğü sanılıyor; Strasbourg ve Viyana’da bombalama olayları; Amerikan çelik fabrikatörünün ölümü. Görünürde tesadüfi bu olayların arasındaki bağı kimse göremez. Oysa bu ölüm ve yıkımlar arasındaki kasıtlı örümcek ağını büyük Sherlock Holmes sezmiştir. Bu ağın tam ortasındaki örümcek ise tuhaf bir sinsiliği olan Moriarty’dir. Holmes’un Moriarty’nin komplolarıyla ilgili soruşturması daha da tehlikeli bir hâl alır çünkü Watson’la birlikte Londra’dan ayrılıp Fransa, Almanya ve son olarak da İsviçre’ye gitmesi gerekir. Ama kurnaz Moriarty her zaman bir adım öndedir ve meşum planını hayata geçirmeye tehlikeli biçimde yaklaşmaktadır.

Sherlock Holmes Gölge Oyunları nerede çekildi?

Sherlock Holmes filminin devam filmi olarak çekilen Sherlock Holmes Gölge Oyunları filmi İsviçre, İngiltere, Birleşik Krallık ve Fransa’da çekildi. Çekimlerin büyük bölümü İngiltere’de yapıldı. Sherlock Holmes ve ortağı bu kez Londra dışına çıkacaklar. Sherlock bu kez suç dehası Profesör Moriarty'nin peşine düşecek ve o planını gerçekleştirmeden engel olmaya çalışacak. Kahramanlarımız ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlı şekilde hareket edecek.

Sherlock Holmes Gölge Oyunları hangi kanalda oynuyor?

İzleyenleri ekran başına kilitleyen Sherlock Holmes Gölge Oyunları filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan film 15 Haziran Perşembe günü saat 19.30’da ve gece 01.15’te Beyaz TV kanalında yayınlanıp sinemaseverler ile buluşacak. Film, ilk filminde bilinmezde bıraktığı birçok soruya cevap verirken yeni sorular yaratacak. Filme Sherlock Holmes'ün kardeşi gibi yeni dahil olmuş karakterler de sizi Sherlock Holmes atmosferine sokacak. 129 dakikalık film bittiğinde yine kafalarda sorular bırakacak.

Gifted Deha filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi oyuncu kadrosu Gifted Deha filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi oyuncu kadrosu

Sherlock Holmes Gölge Oyunları oyuncu kadrosu karakterleri

 • Robert Downey Jr. - Sherlock Holmes
 • Jude Law - Dr. John Watson
 • Noomi Rapace - Madame Simza Heron
 • Jared Harris - Profesör James Moriarty
 • Stephen Fry - Mycroft Holmes
 • Kelly Reilly - Mary Morstan-Watson
 • Rachel McAdams - Irene Adler
 • Eddie Marsan - Inspector Lestrade
 • Geraldine James - Mrs. Hudson
 • Paul Anderson - Sebastian Moran
 • Affif Ben Badra - Tamas
 • Fatima Adoum
 • Gilles Lellouche

İlk Yenilmez Kaptan Amerika ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri İlk Yenilmez Kaptan Amerika ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri