Sanatçı Sibel Can’ın yaşamına dair detaylar merak ediliyor. Sibel Can aslen nereli, Sibel Can boyu kaç, Sibel Can kaç kilo, Sibel Can burcu ne, Sibel Can evli mi, Sibel Can sevgilisi kim sorularının yanıtları araştırılıyor. 1980’li yıllardan günümüze sanat camiasının en tanınmış isimlerinden olan şarkıcı, oyuncusu ve sunucu Sibel Can, arabesk, fantezi, pop ve Türk sanat müziği tarzlarında seslendirdiği şarkılar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Asıl adı Sibel Cangüre olan ve 1 Ağustos 1970 tarihinde İstanbul’un Karagümrük semtinde dünyaya gözlerini açan Sibel Can, kariyerine dansöz olarak başladı. Babası birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı. 14 yaşında sahneye çıkarak oryantalliğe başlayan, babası ile Türkiye içinde ve farklı ülkelere yaptıkları turnelerde oryantalliğin yanı sıra solistlik de yapmaya başlayan Sibel Can, 80’li yılların en meşhur mekanlarında çalıştı ve daha Maksim Gazinosu’nda sahne almaya başladı.

1987 yılında Günah Bize adını verdiği ilk albümünü çıkaran ve bu albümü ile satış rekorları kıran Sibel Can, şarkıcılık kariyerini ilerleyen yıllarda da sürdürdü. 1990’lı yıllarda albümlerini üst üste çıkarmaya devam eden, konserlerde sahneye çıkan ve söylediği şarkılar ile ekranlarda boy gösteren sanatçı, çektiği klipler ve açıklamaları ile 90’ların magazin gündemine damga vurdu. 2000’li yıllarda yeni albümleri ve konserleri ile müzik kariyerini sürdüren sanatçı, sinema filmlerinde ve dizilerde de betizm rol almıştır. Bir dönem O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan Sanatçı Sibel Can nereli, memleketi, boy kilosu, hangi burç, evli mi, eşi / sevgilisi kim sorularının yanıtları içeriğimizde yer alıyor.

Gülben Ergen aslen nereli burcu ne evli mi kaç çocuğu var Gülben Ergen oynadığı diziler Gülben Ergen aslen nereli burcu ne evli mi kaç çocuğu var Gülben Ergen oynadığı diziler

Sibel Can aslen nereli?

Sanatçı Sibel Can aslen İstanbulludur. İstanbul’un Karagümrük semtinde doğup büyüyen sanatçının babası Yugoslav göçmeni olan Engin Cangüre, annesi ise Bursa Mudanyalı Emine Gül Sezer Cangüre’dir. Sanatçı, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Yaşadığı ev Beykoz’un Çubuklu semtindedir.

Sibel Can boyu kaç?

Sanatçı Sibel Can’ın boyu 1.69 cm’dir. Müzikal kariyeri boyunca önemli müzik ödüllerinin sahibi olan Sibel Can, 1998 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Sanatçı ödülünü kazanarak ilk önemli ödülüne sahip olmuştur. Aynı yıl En İyi Kadın Sanatçı ve En İyi Fantezi Müzik Kadın Solisti ödüllerini kazanmıştır. Devam eden yıllarda En İyi Arabesk - Fantezi Müzik Kadın Sanatçı, Platin Albüm, Yılın En İyi Şarkısı (Lale Devri), Dijital Satış Ödülü (Çakmak Çakmak), Yılın Sanatçısı, En İyi Düet (Son Vapur), 100.000 CD'yi Aşan Albüm (Galata) betizm giriş ve MGD 25. Yıl Özel Ödülü’nü almıştır.

Funda Arar aslen nereli boyu kaç burcu ne Funda Arar evli mi eşi kim albümleri Funda Arar aslen nereli boyu kaç burcu ne Funda Arar evli mi eşi kim albümleri

Sibel Can kaç kilo?

Sanatçı Sibel Can 65 kilodur. Bir dönem aldığı kilolarla dikkat çeken, daha sonra sıkı bir diyet programı ile fazla kilolarından kurtulan sanatçı, formunu korumaya devam ediyor.

Sibel Can burcu ne?

1 Ağustos doğumlu olan sanatçı Sibel Can’ın burcu Aslandır. Sanatçı, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler adlı programı Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici ile beraber hazırlayıp sunmaya ve şarkılarını seslendirmeye devam ediyor.

Şarkıcı Linet aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç biyografisi eski hali şarkıları Şarkıcı Linet aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç biyografisi eski hali şarkıları

Sibel Can evli mi?

Sibel Can evli değil. Dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile 1988 yılında evlenen Sibel Can, 1999 yılında boşanmıştı. Bu evliliğinden Engincan ve Melisa doğdu. 2000 yılında Sulhi Aksüt ile evlendi ve 2010 yılında boşandı. Bu evliliğinden Emir doğdu. Sibel Can’ın 3 çocuğu var.

Sibel Can sevgilisi kim?

Sibel Can’ın sevgilisinin kim olduğu hakkında bilgi bulunmuyor. Bir dönem Emir Sarıgül ile adı aşk dedikodularına karışmıştı.

Hakkı Bulut aslen nereli evli mi eşi kim Hakkı Bulut filmleri albümleri şarkıları Hakkı Bulut aslen nereli evli mi eşi kim Hakkı Bulut filmleri albümleri şarkıları

Sibel Can dizileri ve programları

 • 1996 - Kaldırım Çiçeği (Aslı)         
 • 1997 - Gülüm (Gül)
 • 1998 - Sibel (Sibel)
 • 1999 - Bize Ne Oldu (Kezban)
 • 2002 - Berivan (Berivan)
 • 2002 - Tatlı ve Huysuz Show (Kendisi)
 • 2005 - Saklambaç (Fidan)
 • 2006 - Ah İstanbul (Hayat)
 • 2010 - Sibel Can'lı Geceler (Kendisi-Sunucu)
 • 2014 - Güzel Köylü (Kendisi-Konuk)
 • 2016 - O Ses Türkiye (Kendisi-Sunucu-Jüri)
 • 2016 - Sibel Can'la Yılbaşı Özel
 • 2017 - Sevda'nın Bahçesi (Sevda-Başrol)
 • 2021 - Şarkılar Bizi Söyler (Kendisi-Sunucu)

Ata Demirer aslen nereli kaç kilo evli mi Ata Demirer burcu ne filmleri dizileri Ata Demirer aslen nereli kaç kilo evli mi Ata Demirer burcu ne filmleri dizileri