Geniş ailelerin ihtiyacına doğrudan cevap vermeyi amaçlayan Dacia Jogger, bir Station Wagon modelinin uzunluğu, bir MPV modelin genişliği ve bir SUV modelin karakteri gibi özelliklerin hepsini tek bir noktada birleştiriyor. Dacia Jogger, TCe 110 beygir benzinli ve ECO-G 100 beygir LPG'li olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor. 6 ileri manuel şanzımanla gelen Jogger modelinin otomatik vitesli hibrit versiyonu ise 2023 yılının ikinci çeyreğinde ülkemizde satış bandında olacak.

İzmir’den deprem afet bölgesine tam destek İzmir’den deprem afet bölgesine tam destek

Dacia ürün portföyünde uzun seneler boyunca yer alan Dacia Lodgy , Dokker ve Logan MCV modellerinin tüm beğenilen özellikleri bu araçta birleşiyor. Dacia markasının yeni kimliğini ve teknolojilerini bu araç üzerinde topladığının altını çizelim. Yeni amblemimizde “D” ve “C” harflerinin şık çizgileri bir zincirin halkaları şeklinde birleşiyor. Dacia markasının sağlamlığı ve sadeliğinin yanı sıra, Dacia markası ile müşterinin (Customer) bağını simgeliyor” şeklinde görüş bildirdi.

Dacia Jogger modelinin dış tasarımına baktığımız zaman geniş ön ızgaradaki yeni amblem tasarımı hemen dikkatimizi çekiyor. Yeni amblemde çift sıra şerit detaylara yer verildiğini belirtelim. Geniş çamurluklar köşelere kadar aracı kaplıyor. Dacia modelinin motor kaputu dinamik ve kaslı olarak karşımıza çıkıyor. Essential'dan başlayan baz donanım seviyesi, sırası ile Expression ve Extreme olarak karşımıza çıkıyor. Aracın koltuk kımında kırmızı dikişler ve ön kapı panellerindeki dekoratif kaplamalar iç mekândaki havayı değiştiren detaylar arasında yer alıyor. Aracın extreme özel versiyonu ise 2023 Ocak ayında Türkiye’deki yetkili satıcılarda olacak.

Araca ilk baktığımız zaman yeni ‘DACIA’ logosunun yer aldığı aydınlatmalı kumandalara sahip direksiyon detaı bizleri karşılıyor. Gösterge panelindeki 3,5 inçlik TFT ekrandan aracın sürüş bilgilerine ulaşılabiliyor. Jogger modelinin iç mekândaki kalite algısını iyileştirmek amacı ile ön panel boyunca uzanan tekstil bir şeride yer verildiğini belirtelim. Bu bize Dacia Dokker modelini andırsa da bu araç 4,55 m uzunluğu, 2,90 m’lik uzun aks mesafesi ve 1,78 m genişliği ile bizleri karşılıyor. Bu detaylar Jogger modelini ferah ve fonksiyonel bir iç hacme kavuşturuyor. Dacia Jogger, TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğu kullanılan araçta TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin enjeksiyonu yer alıyor. 6 ileri manuel şanzımanla karşımıza çıkan araç maksimum 200 Nm tork değeri sunuyor. Dacia markasının pek çok modeli yer almakta olup, bir Dacia sahibi olmak isteyenler Dacia fiyat listesi üzerine göz atmadan karar vermemelidir.