Voleybolcu Simge Aköz'ün hayatı, biyografi bilgileri ve spor kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Simge Aköz aslen nereli, Simge Aköz burcu ne, Simge Aköz hangi takımda oynuyor, Simge Aköz boy kilo kaç, Simge Aköz evli mi eşi sevgilisi kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 7 yaşında voleybol eğitimi almaya başlayan oyuncu Simge Aköz, 1998 - 2005 yılları arasında İstanbul Artvinspor altyapısında yetişmiştir. 2005-2010 yılları arasında Ünsped SK bünyesinde forma giymiştir. 2010 sezonuyla birlikte Yeşilyurt takımına transfer olan oyuncu 4 sezon burada oynamıştır.

Simge Aköz, 2014-2015 yıllarında tek sezonluğuna Çanakkale Belediyespor ile maçlara çıkmıştır. İstanbul takımlarında oynamak istediği için 2015'te Halkbank takımına geçmiştir. Burada geçirdiği bir sezonun ardından 2016 yılında Eczacıbaşı'na transferi gerçekleştirilmiştir. Maçlarda libero pozisyonunda görev alan oyuncu 3 kez En İyi Libero seçilmiştir. Yetenekli voleybol oyuncusu Simge Aköz kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, boyu kaç, kilosu kaç, oynadığı takımlar, hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı sorularının yanıtları haberimizde betlivo yer alıyor.

İlkin Aydın aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim? İlkin Aydın aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim?

Simge Aköz aslen nereli?

Simge Aköz aslen Samsunludur. 2017 yılından beri Türkiye Milli Takım formasını giyen oyuncu, eğitim hayatını da sürdürmüş ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Simge Aköz burcu ne?

23 Nisan 1991 yılında doğan oyuncu Simge Aköz'ün burcu Boğa'dır. Eczacıbaşı forması ile 2016 ve 2023 yıllarında düzenlenen FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda iki kez birincilik kupasını kazanmıştır.

Aslı Kalaç aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim? Aslı Kalaç aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim?

Simge Aköz hangi takımda oynuyor?

Simge Aköz Eczacıbaşı ve Türkiye A Kadın Milli Takımında oynuyor. Yetenekli oyuncu 2023 yılında Filenin Sultanları olarak anılan A Milli Takım ile birlikte 2023 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ve 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında birincilik kazanmıştır.

Simge Aköz boy kilo kaç?

Simge Aköz'ün boyu 1,68 cm kilosu 55'dir. Atom Karınca lakabı ile anılan oyuncunun smaç yüksekliği 2,50 cm, blok yüksekliği 2,45 cm yüksekliğini bulabilmektedir.

Simge Aköz evli mi eşi sevgilisi kim?

32 yaşındaki başarılı libero Simge Aköz evli değildir. Simge Aköz oyuncu Berkay Ateş ile sevgilidir. 2 seneyi aşkın süredir birlikte olan çift, objektiflerden uzak bir ilişki sürdürmeye betlivo giriş çalışmaktadır.

Cansu Özbay aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim? Cansu Özbay aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim?

Simge Aköz hangi takımlarda oynadı?

  • 1998-2005 - İstanbul Artvinspor
  • 2005-2010 - Ünsped SK
  • 2010-2014 - Yeşilyurt
  • 2014-2015 - Çanakkale Belediyespor
  • 2015-2016 - Halkbank
  • 2016 - Eczacıbaşı
  • 2017 - Türkiye Kadın Milli Takımı

Gizem Örge aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim? Gizem Örge aslen nereli burcu ne hangi takımda oynuyor boy kilo kaç evli mi eşi sevgilisi kim?