Gazeteci Şirin Payzın’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Şirin Payzın aslen nereli, Şirin Payzın kimdir, Şirin Payzın boyu kaç, Şirin Payzın burcu ne, Şirin Payzın evli mi, Şirin Payzın eşi kimdir, Şirin Payzın çocuğu var mı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şirin Payzın, babasının gazeteci olması sebebi ile bir dönem Ankara'da yaşadı ve lise döneminde tiyatro ile ilgilendi. 1987'de üniversite eğitimi için Fransa'ya gitti ve bu dönemde babasını kaybetti. Tekrar Türkiye'ye dönen Payzın İstanbul Üniversitesi'nde Filoloji Bölümünü yarım dönem okudu, ancak ardından Ankara'daki Bilkent Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve İşletme okudu. Üniversite eğitimini New York Üniversitesi'nde tamamlamasının ardından Birleşmiş Milletler'deki Türkiye daimi temsilciliğinde çalışmaya başladı. Şirin Payzın kimdir nerelidir, memleketi neresi, boyu kaç, hangi burç, kiminle evli, eşi kim, kaç çocuğu var, hayatı ve biyografi bilgileri sorularının yanıtları haberimizde youwin yer alıyor.

Emin Çapa aslen nereli kimdir boyu kaç burcu ne Emin Çapa evli mi eşi kim çocuğu var mı? Emin Çapa aslen nereli kimdir boyu kaç burcu ne Emin Çapa evli mi eşi kim çocuğu var mı?

Şirin Payzın kimdir?

Şirin Payzın, bir süre Show TV'de çalıştıktan sonra, 1994-1999 yılları arasında ATV ana haber bülteni kadrosunda diplomasi muhabirliği yaptı. ATV ve Sabah gazetesi adına gittiği yurt dışındaki pek çok haber sırasında devlet başkanlarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi. 1997 yılında Libya lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı özel röportajla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Röportajı Ödülü'nü aldı. Payzın, CNN Türk'ün kurulduğu 1999 yılında kıdemli diplomasi muhabiri olarak göreve başladı ve Eylül 2002'ye kadar bu görevini sürdürdü. 2001 yılında Dünyada Bugün programını hazırladı ve sundu.

Şirin Payzın aslen nereli?

Şirin Payzın aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğan ve Ankara’da büyüyen Şirin Payzın, Makedonya göçmeni bir babanın ve Kırım göçmeni bir annenin kızıdır. CNN TÜRK'te Yeni Gün Hafta Sonu’nu hazırlayıp sunan ve bu sürede muhabirliğe de devam eden Şirin Payzın, Mart 2003'te başlayan Irak Savaşı sırasında TRT adına İran'a gitti ve buradan özel bir program hazırlayarak sundu. Şirin Payzın, muhabirlik görevi süresince, 1999 Pakistan askerî darbesi, Avrupa Birliği Helsinki Zirvesi, İsrail'de İkinci İntifada, İran'daki seçimler, Bağdat'ta yaşanan siyasi krizler, 11 Eylül saldırıları New York'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu da dahil olmak üzere çeşitli gündem haberleri CNN TÜRK adına yerinde izledi.

İsmail Saymaz aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir çocuğu var mı kitapları İsmail Saymaz aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir çocuğu var mı kitapları

Şirin Payzın burcu ne?

Şirin Payzın’ın burcu İkizler’dir. Behice Boran büyük teyzesidir.

Şirin Payzın boyu kaç?

Şirin Payzın’ın boyu 1,74 cm’dir. Ankara'da diplomasi muhabiri olarak Türkiye'nin dış politikasına dair haberler ve röportajlar yapan ve Irak'tan izlenimlerini "Perspektif" programı için belgesel olarak hazırlayan Şirin Payzın, "Hepsi Birer Güldünya" belgeseliyle 2004 yılında Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü'nü youwin giriş kazandı.

Nagehan Alçı aslen nereli kimdir burcu ne Nagehan Alçı evli mi kiminle evli kocası eşi kim Nagehan Alçı aslen nereli kimdir burcu ne Nagehan Alçı evli mi kiminle evli kocası eşi kim

Şirin Payzın evli mi eşi kimdir?

Şirin Payzın evlidir. Şirin Payzın’ın eşi Turgay Gümüş’tür. 1999 yılında Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Ali Ahmet Acet ile evlenen ancak daha sonra boşanan Payzın, Turgay Gümüş ile evlenmiştir. Turgay Gümüş, daha önce SEKA ve PETKİM’in Genel Müdürü olan Aziz Gümüş ve SEKA Çocuk Dostları Derneği’nin Kurucu Başkanı Fidan Gümüş’ün oğludur. Payzın’ın ikinci evliliği olan Turgay Gümüş, hem iş hayatında başarılı adımlar atmış hem de şarap üretme konusunda gazeteci eşi ile birlikte işbirliği yapmıştır. Payzın, ileri derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Cem Küçük aslen nereli kimdir burcu ne Cem Küçük evli mi eşi kim hangi kanalda? Cem Küçük aslen nereli kimdir burcu ne Cem Küçük evli mi eşi kim hangi kanalda?