Aromalı nargile tütünü üreticisi Smogmoon Tobacco, 17 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Firma kurucuları Harun Ünal, Hamdi Abanoz ve Habil Abanoz 2023 yılı ihracat yılı hedeflerinin ihracat yapılan ülke sayısını 50’ye çıkararak Trabzon’da ilk 100’de olan firmalarını, ilk 10 firma arasına taşımayı hedeflediklerini söylediler.

2019 yılında temeli atılan Smogmoon Tobacco “Ya en iyisi, ya da hiç – Farkı Hisset” sloganlarıyla yola çıktı. Bu kapsamda dünyanın en kaliteli Virjinya tütünü ve aromalarını kullandıklarını belirten Smogmoon Tobacco yönetim kurulu, kaliteden asla taviz vermeyeceklerini dile getirdi.

70 Tatla Piyasada

Ar-Ge, gerekli izinler, inşaat gibi aşamaların yaklaşık iki yıllarını aldığını dile getiren Ünal, şunları söyledi: “Premium kalite nargile tütünü yapmak için yola çıktık. Geride kalan zamanda 70 tat ortaya çıkardık. Bu tatlara ve içeriklerine www.smogmoon.com adresinden ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Dünya pazarında söz sahibi olabilmek istiyorsak kaliteden ödün vermememiz gerektiği anlayışını benimsedik. Şu ana kadar aldığımız geri dönüşler hayli olumlu. Aldığımız geri bildirimler ve kısa sürede ulaştığımız satış hacmine bakarak kendimize pazarda iyi bir yer edineceğimizi düşünüyoruz. Bölge istihdamının yanı sıra ülke ihracat gelirlerine de katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

Nargile Tütünü