Ediz Hun ve Türkan Şoray’ın başrolde olduğu Sonbahar Rüzgarları filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Sonbahar Rüzgarları filminin çekim yerlerini, oyuncu kadrosunu ve filmin senaryosunu merak eden izleyiciler, Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi, Sonbahar Rüzgarları filmi oyuncuları kim, Sonbahar Rüzgarları filmi ne zaman kaç yılında çekildi, Sonbahar Rüzgarları konusu nedir sorularına yanıt aramaya başladı. Filmin oyuncuları arasında Türkan Şoray, Ediz Hun, Gülgün Erdem, Çolpan İlhan, Önder Somer, Feri Cansel, Fatma Karanfil rol alıyor.

Sonbahar Rüzgarları filminde, birbirlerini deliler gibi seven Nalan ile askerliğini yedek subay olarak yapan Kemal, askerlik bitiminde evleneceklerdir. Nihayet beklenen gün gelir ve Kemal terhis olur. Kemal'i karşılamaya giden Nalan bir arabanın altında kalarak felç olur. Bu vaziyetini Kemal'in görmemesi için de devamlı Kemal'den kaçar. Hayatındaki boşluk onu önce içkiye daha sonra uyuşturucuya ve morfine alıştırmıştır ve artık son kaçınılmazdır.

Yönetmen koltuğunda Mehmet Dinler’in oturduğu Sonbahar Rüzgarları filmi, 1 saat 26 dakika sürüyor. Kemal ile Nalan’ın ölümsüz aşkını konu edinen filmin yapımcısı ise Muzaffer Arslan. Burkan Bolan ile Bülent Oran’ın senaryosunu yazdığı Sonbahar Rüzgarları filmi detayları ortaya çıktı. Sonbahar Rüzgarları filminin çekildiği yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri, film ne zaman çekildi ve hikayesi ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde winxbet yer alıyor.

Sonbahar Rüzgarları filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Sonbahar Rüzgarları filmi 1969 yılında çekildi. Filmde, gururu sebebiyle kendini mutsuzluğa mahkum eden bir kadının hayatı anlatılıyor. Dram dolu film televizyon ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşmaya devam ediyor.

Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi?

Sonbahar Rüzgarları filmi İstanbul Sarıyer ve Ortaköy'de çekildi. Filmde yer alan mekanlardan biri olan yalı, Ortaköy’de bulunan Suat Sadıkoğlu Yalısı idi ancak Boğaziçi Köprüsü yapılırken, köprünün ayakları altında kaldığı için yıkıldı. Filmin çekimleri için ayrıca Sarıyer ilçesine bağlı Tarabya Otel’i de kullanıldı. Filmin çekimleri İstanbul’un değişik semtlerinde winxbet giriş gerçekleştirildi.

Sonbahar Rüzgarları filmi konusu nedir?

Denizci bir asker olan Kemal ile bir fabrikada sekreter olan Nalan’ın yolları tesadüfen kesişir. İlk görüşte birbirlerinden etkilenen ikili arasında büyük bir aşk başlar ve Kemal’in 3 ay sürecek görevi gelip çatar. Buluşacakları gün geldiğinde ise Nalan kaza geçirir ve sakat kalır. Kendisine acıyan ve gurur yapan Nalan, Kemal ile bir daha görüşmez. Yıllar sonra ikilinin yolları yeniden kesişir.

Sonbahar Rüzgarları filmi oyuncuları kim?

 • Ediz Hun (Kemal)
 • Türkan Şoray (Nalan)
 • Çolpan İlhan
 • Fatma Karanfil
 • Alev Koral
 • Adnan Uygur
 • Nermin Özses
 • Leman Akçatepe
 • Aydın Tezel
 • Kubilay Hakan
 • Gülgün Erdem