Sosyete Şaban filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Sosyete Şaban filmi nerede çekildi filmdeki çiftlik nerede, Sosyete Şaban filmi oyuncuları isimleri ve Sosyete Şaban filmi ne zaman çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, iflas etmek üzere olan Kadir Bey, kurtuluşu kızı Peri’yi beşik kertmesi Şaban ile evlendirmekte bulur. Şaban’ın köylülüğüne tahammül edemeyen Peri, düğün gecesi bir not bırakarak kaçar. Gururu kırılan Şaban, kâhyanın okumuş yeğeninden kendisine yardım etmesini ister. Aldığı eğitim sonunda Şaban, bambaşka biri olacaktır.

Sosyete Şaban filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Perihan Savaş, Süleyman Turan, Kenan Pars, Yaman Tüzcet, Sırrı Elitaş, İhsan Yüce, Reha Yurdakul ve Orhan Aydınbaş rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet oturuyor. Filmin yapımcısı Yahya Kılıç, filmin senaryosunu Kemal Sunal, Kartal Tibet ve İhsan Yüce birlikte yazdı. Sosyete Şaban filminin müziklerini Cevat Sezer hazırladı. Cem Film tarafından komedi ve dram türlerinde çekilen film 95 dakika sürüyor. Film televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya ladesbet devam ediyor.

Sosyete Şaban filmi ne zaman çekildi?

Sosyete Şaban filmi 1985 yılında çekildi. Filmde, Şaban ile Peri beşik kertiğidirler. Peri'nin babasının işleri bozulunca Peri'nin babası Kadir, kızını da alarak köye Şaban'ın yanına gider. Köy hayatı, Şaban'ın davranışları Peri'yi çıldırtsa da çaresiz Şaban ile evlenmek zorunda kalan Peri gerdek gecesi köyden kaçar. Bunu kendine yediremeyen Şaban hocalar tutarak dersler alır ve mükemmel bir beyefendi olur. Adını da Dilaver olarak değiştirir. İstanbul'da bir partide Peri ile karşılaşan Şaban'ın intikam macerası ladesbet giriş başlar.

Sosyete Şaban nerede çekildi?

Sosyete Şaban filmi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde çekildi. Filmde yer alan çiftlik 80’li yıllarda Bilezikçi Çiftliği olarak bilinen yerdir. Günümüzde İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sarıyer Köyü olarak bilinen yerdedir.

Sosyete Şaban filmdeki çiftlik nerede?

Sosyete Şaban filmindeki çiftlik İstanbul’un Sarıyer ilçesindedir. Filmin çiftlik sahneleri Sarıyer’de bulunan Bilezikçi Çiftliği’nde çekilmiştir. Çiftlik Büyükdere sırtlarında kurulmuştur. Bilici Çiftliği olarak da bilinir. Bilezikçi Çiftliği’nin 1800’lü yıllarda Darphane Nazırı olan Boğos Bilezikçiyan tarafından kurulduğu biliniyor.

Sosyete Şaban filmi oyuncuları isimleri

  • Kemal Sunal - Şaban Ağa / Dilaver Bey
  • Perihan Savaş - Peri
  • Kenan Pars - Kadir
  • Saime Bekbay - Kadir'in Eşi
  • Süleyman Turan - Ali
  • İhsan Yüce - Kahya
  • Sırrı Elitaş - Şehmuz
  • Hayri Caner - Şükrü

Sosyete Şaban filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Reha Yurdakul - Numan, Celal Yonat - Cinci Hoca, Yüksel Gözen - Yemek Öğretmeni, Orhan Aydınbaş - Fransızca öğretmeni ve Yaman Tüzcet - Dans öğretmeni.