Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Yardımcısı olan, hayırseverliği ile bilinen ve sporcuların Murat abisi olarak tanınan ünlü işadamı İbrahim Murat Gündüz, İzmir’de Uluslararası kick-boks organizasyonu Umut Fight Arena’nın 15 Ekim tarihinde Bayraklı’da düzenlediği profesyonel kickboks maçına, İzmir’in genç ve başarılı antrenörü Berkan Günerli tarafından davet edildi.

İzmir'de nefesleri kesen bir organizasyon düzenleyen, birçok başarıya imza atmış milli ve yabancı sporcuyu bir araya getiren Umut Fight Center Gençlik ve Spor Kulübü'nün bu organizasyonu düzenlemesinin amacı, başarılı sporcuların profesyonel arenada yarışmalarını sağlamak olarak ifade edildi. Bayraklı'da yapılan profesyonel kickboks organizasyonunun promotörlüğünü milli sporcu ve milli takım antrenörü Umut Norgaz üstlendi.

Yapılan organizasyonu çok beğendiğini ifade eden İbrahim Murat Gündüz sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Profesyonel fight organizasyonları sporcularımızın tecrübe kazanabilecekleri ve kendilerini dünyaya tanıtabilecekleri çok önemli bir arenadır. Çünkü burada sporcularımız canlı yayın tv çekimi heyecanını yenebilirler, müzik ve ışık atmosferi ile motive olurlar. Bu tür maçlarda galip gelmeleri durumunda profesyonel maç kariyerlerindeki puanlarını yükseltebilirler ve yabancı promotörlerin ilgilerini çekerek Avrupa’da profesyonel maçlara çıkabilirler. Sporcularımız muhakkak profesyonel fight organizasyonlarına katılmalıdır ve bu tür organizasyonlar ülkemizde daha çok yapılmalıdır. Profesyonel fight organizasyonlarının ülkemizde en iyilerini gerçekleştiren army of fighters dünya çapında organizasyonlar gerçekleştirmektedir bunun için army of fighters yönetim kurulu başkanı Sayın Erkan Keskin’i takdir ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.