Eğitim hayatının ilk yıllarını Ankara’da tamamlamış olan Mehmet Ali Kömeli, lise ve üniversite eğitimine İzmir’de devam etmiştir. Beden eğitimi öğretmenliği yapmaya başlayarak spor ve sağlığın ne kadar önemli olduğunun farkına varmıştır. Küçük yaşta başlanan spor hayatının, ilerleyen yaşlarda iyi sonuçlarını gençlere anlatmak isteyen biridir. Beden eğitimi öğretmenliği dışında koçluk ve beslenme alanıyla ilgili çeşitli çalışmalarda yer almıştır.

Spor alanında oldukça başarılı olan Mehmet Ali Kömeli’nin bu alanda çeşitli sertifikaları bulunmaktadır. Akademik hayatının getirileri ile birlikte sağlık yaşam için gençlere örnek olmayı amaçlar. Günümüz şartlarında beslenme ve sporun düzensiz olması nedeniyle alanında iyi bir eğitimci olmayı hedeflemektedir. Eğitim hayatı ve sonrasında sporla ilgili çeşitli alanlarda kendini geliştirmiş bir beden eğitimi öğretmeni olarak karşımıza çıkan başarılı biridir. Mehmet Ali Kömeli ‘nin kiisel web sitesine link üzerinden ulaşılabilmektedir.

Mehmet Ali Kömeli Kimdir?

Mehmet Ali Kömeli, sporu seven ve bu alanda kendini her türlü şekilde geliştiren bir beden eğitimi öğretmenidir. İzmir Dokuz Eylül üniversitesinde eğitim almış, yüksek lisansını da İzmir Ege üniversitesinde yapmıştır. Spora olan ilgisi sayesinde bu alanda üstün çabalar sarf etmiştir. Eğitim hayatının sonrasında özel bir kurumda öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Öğretmenlik yaparken de bu alanla ilgili birçok spor faaliyetlerinde yer almıştır.

Öğretmen olarak gençler için ideal spor ve beslenme düzeninin nasıl olması gerektiğini aşılamıştır. Öğrencileri ile doğru iletişimi kurarak, erken yaşta sporda başarılı olmalarını desteklemeye devam etmektedir. İş hayatı ve özel hayatında spor oldukça önemli bir yerdedir. Kendini bu konu üzerinde geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Beden eğitim öğretmenliği dışında, kişisel koçluk, fitness, plates gibi bire bir eğitim vermektedir.

Mehmet Ali Kömeli

Mehmet Ali Kömeli, iş ve özel hayatında oldukça sportif faaliyetlerde bulunmaktadır. Çalışmalarının karşılığını Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu eğitim sertifikası ve birçok alanda aldığı sertifikalarla kanıtlamıştır. Diğer sertifikaları; antrenörlükte iletişim becerileri eğitimi sertifika programı 2018, spor hukuku sertifika programı 2019, self-study courses 2019, İstanbul Teknik üniversitesi personal trainer sertifika programı 2021, Marmara Üniversitesi spor koçluğu eğitimi 2022-2023, E-devlet onaylı sporcu beslenme sertifikası 2022-2023 olarak sıralanabilir.

Tüm bu eğitimler ve programlarla kendini sporla ilgili oldukça fazla şekilde geliştirmeye devam etmeyi amaçlar. Aldığı belgeler ile sağlıklı ve spor dolu bir hayatı aşılamayı hedefler. 2018 yılında spor koçluğu eğitimi sertifika programına katılarak ilk belgesini almıştır. Çalışma azmi ve prensibi ile gençleri kendine hayran bırakan bir kimliğe sahiptir. Spor alanında kendini her şekilde geliştirmeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

Mehmet Ali Kömeli Mesleği

Aldığı eğitim ve sertifikalar eşliğinde spor alanında ilerlemeye devam eden bir beden eğitimi öğretmenidir. Mesleği hem spor sevenlerin hangi dallara yatkın olduğuna desteklerken hem de bu alanda küçük yaşta çocuklara faydalı olmaya uygundur. Öğretmenlik ve birçok alanda eğitimli biri olarak çeşitli meslek alanlarında yer alır. Kişisel koçluk, pilates ve fitness eğitmeni gibi unvanları bulunur. Özel bir kurumda öğretmenlik yaparken kendini geliştirmek için alanında uzmanlaşmaya da büyük ölçüde çaba sarf eder.

Beslenme ve sağlıkla ilgili bilgilerini paylaşarak, kaliteli bir yaşam sürmenin kolay şekilde mümkün olduğunu gösterir. Severek yaptığı öğretmenlik mesleğinde de oldukça başarılı bir kariyere sahiptir. Azmi ve spor sevgi sayesinde bu alanda daha çok başarılı işler ortaya koyacağı kesindir. Öğretmen ve eğitmen olarak gereken donanıma sahip olan Mehmet Ali Kömeli’nin adı sık sık duyulmaya başlanmıştır.