Oyuncu Sümeyye Aydoğan’ın hayatı, biyografi bilgileri ve kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Sümeyye Aydoğan aslen nereli, Sümeyye Aydoğan burcu ne, Sümeyye Aydoğan evli mi eşi sevgilisi kim, Sümeyye Aydoğan hangi dizilerde filmlerde oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 2 Nisan 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 1,68 cm boyundadır ve 54 kilodur. 2020 yılında Aile Hükümeti filmiyle ilk film deneyimini, 2021 yılında Kahraman Babam dizisinde ilk dizi deneyimini sergiledi. Sonrasında Sadakatsiz dizisinde Ceren karakterini ve aynı yıl içinde Geçen Yaz filminde Oya karakterini canlandırdı.

Oyuncu Sümeyye Aydoğan 2022 yılında ilk başrolü olan Duy Beni dizisinde Melisa Gerçek karakterini canlandırdı. Bu dizi ile tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim oldu. Duy Beni dizisinden sonra 2023 yılında FOX'ta yayımlanan Taçsız Prenses dizisinde Yağmur Elem karakterini canlandırdı. Sezon finalinde diziden ayrıldı. Oyuncu Sümeyye Aydoğan kimdir nerelidir, hangi burç, boy kilo bilgisi, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kim, oynadığı diziler filmler, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Sümeyye Aydoğan’ın kariyerine dair merak edilen detaylar haberimizde orjinbet yer alıyor.

Çağatay Ulusoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Çağatay Ulusoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Sümeyye Aydoğan aslen nereli?

Oyuncu Sümeyye Aydoğan aslen Aydınlı ve Edirnelidir. Arnavut kökenlidir. 2023 yılında, Kanal D'de yayımlanan Dönence dizisinin kadrosuna dahil oldu. Dizi, 14. bölümü ile final yaptı. 2023 yılında 13 bölüm olarak yayımlanan Akif dizisinde ve Magarsus dizisinde Damla karakterini canlandırdı.

Sümeyye Aydoğan burcu ne?

2 Nisan doğumlu olan oyuncu Sümeyye Aydoğan’ın burcu Koç’tur. 2024 yılında 16 Şubat tarihinde vizyona giren olan Hatıran Yeter filminde Leyla karakterini canlandırdı. Aynı yıl içinde 19 Ocak tarihinde NOW'da yayınlanmaya başlayan Gaddar dizisinde Aydan Güneş karakterini canlandırmaya başladı.

Sümeyye Aydoğan evli mi eşi sevgilisi kim?

Oyuncu Sümeyye Aydoğan evli değildir. Sümeyye Aydoğan’ın bilinen son sevgilisi Atakan Hoşgören’dir. 2019 yılında Ellerimde Çiçekler adlı bir single yayınladı. Netflix yapımı Geçen Yaz, Tabii yapımı Akif ve BluTV yapımı Magarsus adlı yapımlarda rol aldı. Gaddar dizisi ile oyunculuk kariyerine orjinbet giriş devam etmektedir.

Gaddar dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda oynuyor? Gaddar dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda oynuyor?

Sümeyye Aydoğan hangi filmlerde oynadı?

 • 2020 - Aile Hükümeti - Diyar
 • 2024 - Hatıran Yeter - Leyla

Sümeyye Aydoğan internet dizileri filmleri

 • 2021 - Geçen Yaz - Oya
 • 2023 - Akif - Neriman
 • 2023 - Magarsus - Damla Çıran

Sümeyye Aydoğan hangi dizilerde oynadı?

 • 2021 - Kahraman Babam - Menekşe
 • 2021 - Sadakatsiz - Ceren
 • 2022 - Duy Beni - Melisa Gerçek
 • 2023 - Taçsız Prenses - Yağmur Elem
 • 2023 - Dönence - Gece Olgun
 • 2024 - Gaddar - Aydan Güneş

Kubilay Aka aslen nereli burcu ne evli mi Kubilay Aka sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Kubilay Aka aslen nereli burcu ne evli mi Kubilay Aka sevgilisi kim oynadığı diziler filmler