Süreyya filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Yeşilçam sinemasının en popüler filmlerinden olan Süreyya filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Süreyya filmi ne zaman çekildi, Süreyya filmi kaç yılında çekildi, Süreyya filmi nerede çekildi, Süreyya filmi oyuncuları isimleri nedir, Süreyya filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Süreyya rolü ile Emel Sayın, Hakkı rolü ile Cüneyt Gökçer ve Kemal rolü ile Engin Çağlar paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ergün Rona, Handan Adalı, Muazzez Kurdoğlu, Osman Han, Haluk Orçun ve Oktay Yavuz rol alıyor. Film, bilet satan kör bir kızın gözlerinin açılmasıyla meşhur bir şarkıcı oluşunu anlatıyor. Süreyya, gözleri görmeyen bir kızdır. Bir gün birkaç adam tarafından kaçırılarak tecavüz edilmek istenir. Adamlarıyla ava çıkan Hakkı, Süreyya'yı kurtarır. Hakkı hayatında ilk defa bir kadına, Süreyya’ya ilgi duyar. Onun gözlerinin açılmasına ve meşhur bir şarkıcı olmasına yardımcı olur. Fakat Süreyya gözleri açıldığında, ilk defa havaalanında gördüğü Kemal’e âşık olur. Hakkı, turist rehberliği yapan Kemal ile Süreyya’nın aşkını bir türlü kabul etmez. Ancak Kemal hakkında öğreneceği gerçekler Hakkı’nın sonunu hazırlayacaktır. Süreyya filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, başrol oyuncuları kim sorularının yanıtları haberimizde betriyal yer alıyor.

Mavi Boncuk filmi nerede çekildi gazinosu nerede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Mavi Boncuk filmi nerede çekildi gazinosu nerede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Süreyya filmi ne zaman çekildi kaç yılında?

Süreyya filmi 1972 yılında çekildi. Melodram türünde çekilen Yeşilçam yapımı 1 Kasım 1972 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Dram ve duygusallığın yoğun olarak yaşandığı film, klasik bir Türk filmi melodramı olarak dikkat çekiyor. Filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Metin Erksan oturuyor. Yapımcısı Hulki Saner olan ve Saner Film tarafından çekilen film 99 dakika sürüyor.

Süreyya filmi nerede çekildi?

Süreyya filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçeleri, semtleri ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Filmde, gözleri görmeyen fakir Süreyya'yı tecavüzden kurtaran ve ameliyat ettiren Hakkı, araya Kemal adlı genç ve yakışıklı bir âşık girince çileden çıkıyor. Emel Sayın'ın son kez Metin Erksan'la çalıştığı film, Yeşilçam kalıplarına yaslansa da yönetmenin hikaye ve görsel anlatımdaki dokunuşlarıyla sıra dışı bir seyirlik film haline geliyor.

Süreyya filmi hangi kanalda oynuyor?

Süreyya filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 2 Haziran Cuma günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Klasik bir Yeşilçam filmi olan Süreyya, kör bir kızın hayat ile mücadelesini anlatıyor. Film 1 saat 33 dakika betriyal giriş sürüyor.

Yalancı Yarim filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları Mahmut’un karısı kim? Yalancı Yarim filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları Mahmut’un karısı kim?

Süreyya filmi oyuncuları isimleri

  • Emel Sayın (Süreyya)
  • Cüneyt Gökçer (Hakkı)
  • Engin Çağlar (Kemal)
  • Ergün Rona (Hakkı’nın Adamı)
  • Handan Adalı (Cavidan)
  • Muazzez Kurdoğlu (Hakkı'nın Annesi Hatice )
  • Osman Han (Hakkı’nın Adamı)
  • Haluk Orçun (Mafya)
  • Oktay Yavuz (Avcı)
  • Cango Kemal (Hakkı’nın Adamı)

Süreyya filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Sönmez Yıkılmaz (Hakkı’nın Adamı), Muzaffer Yenen (Doktor), Nazan Adalı (Cavidan), İlknur Taçbaş, Recep Filiz, Erol Yeşilyaprak, Yusuf Sezer ve Arap Celal.

Emel Sayın Hasret filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oyuncu kadrosu Emel Sayın Hasret filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oyuncu kadrosu