Susuzlukla mücadele için su kuyusu bağışı önemli bir faktördür. Dünya genelinde pek çok ülke susuzlukla mücadele etmektedir. Toplumun bilinçlenmediği bir Dünya’da görüldüğü üzere israf daha da artarak devam etmektedir. Her gün suların damla damla israf edilmesi, boş yere kullanılan bu suyun aslında gelecek 10 yıl içinde büyük savaşlara yer verebileceği Dünya örgütleri tarafından detaylı olarak her yıl ele alınmaktadır. Bunun yanında da okullarımızda küçük yaşlardan itibaren tasarruf edebilmeyi yani israfın önüne geçilebilecek eğitimler öğretmenler tarafından verilmektedir.

Açlık ve kuraklık günümüzün en büyük sorunlarından birisi olduğu gibi geleceğimizin de yegâne sorunlarından birisi olacağı kesindir. Her yıl sorumsuzca kullanılan parfümler, deodorantlar, egzoz dumanları ve fabrikaların bacalarında filtre olmaması aslında Ozon tabakasının delinmesine yol açtığı gibi iklim değişikliğine de yol açmaktadır. Bildiğimiz üzere artık eski yıllara oranla günümüzde iklimlerin sırasının bozulduğu kanıtlanmıştır. Bu gibi sorunlar gelecek için büyük bir felakete yol açabilecek sorunlara dönüşeceği tahmin edilmektedir.

Kuraklığın önüne geçebilmenin bir diğer faktörlerinden bir tanesi de bilinçli tüketim yapmak ve tüketimimizi sadece ihtiyacımıza göre harcayaraktan devam etmek aslında bizi geleceğe olumlu yönde hazırlayan bir olgu olabileceği gibi, gelecekte de bu bilinci toplumumuza aşılayabilmek yaşam için en ideal bir sonuç olacaktır.

Susuzluğa Karşı Su Kuyusu Bağışının Önemi

Ne yazık ki 21. Yy da dahi çok sayıda ülke susuzlukla mücadeleye devam ediyor. Bunun için su kuyularının açılması yani su kuyusu bağışının önemi büyük. Bu bağış, kurban bağışı da yapılabilecek huzurdernegi.org aracılığıyla yapılabilmektedir.

Kuraklık ve susuzluk makalemin başında da bahsettiğim gibi geçmiş, günümüz ve geleceğin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Geçtiğimiz yıllarda Dünya genelinde büyük bir pandemi patlaması yaşanması ve ardından Ülkemizde olduğu gibi Dünya genelinde de karantinalar başlamıştı. Salgının devam ettiği o yıllarda, araştırmalar göre ozon tabakasının kendini toparladığı ve iklim sıkıntısının çözülebildiğinden bahsedilmişti.

Bu aslında Dünya için gerçekten bir olumlu gelişme olduğu kabul edilmişti. Dünya nüfusunun şu an bilinen rakamları 7 milyar insanın yaşadığı ve bu sıkıntıların devam edeceği gözler önüne serilmektedir. Bu gibi afetlerin ve kuraklık gibi açlık gibi ya da susuzluk gibi sıkıntıların önüne geçilebilmesinin en büyük sebebi ise toplumun bilinçlenmesinden başka bir kapıya çıkmamaktadır. Bizler bilinçlenirsek eğer israfın önüne geçip tasarruf edebildiğimiz sürece bu yeryüzünü gelecek için daha iyi yerlere taşıyabiliriz. Su kuyusu bağışı için huzurdernegi.org ‘u tercih edebilirsiniz. Su kuyusu bağışı için ziyaret edebilirsiniz:

https://www.huzurdernegi.org/su-kuyusu