Süt Kardeşler filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. İzleyenleri kahkahaya boğacak olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Süt Kardeşler filmi hangi konakta çekildi, Süt Kardeşler filmi hangi gemide çekildi, Süt Kardeşler filmi nerede çekildi, Süt Kardeşler filmi ne zaman çekildi, Süt Kardeşler filmi kaç yılında çekildi, Süt Kardeşler filmi oyuncuları isimleri nedir, Süt Kardeşler filmi hangi kanald oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Türk sinemasının en sevilen filmlerinden biri olan Süt Kardeşler filminin oyuncu kadrosunda, Şaban (Süt Oğlan) rolü ile Kemal Sunal, Hüsamettin rolü ile Şener Şen, Melek rolü ile Adile Naşit, Ramazan rolü ile Halit Akçatepe ve Bihter rolü ile Hale Soygazi başrolleri paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ayşen Gruda, Ergin Orbey, Jale Altuğ, Yasemin Esmergül, Ali Şen, Türker Tekin, Dinçer Çekmez ve Feridun Çölgeçen rol alıyor. Filmde, herkesin hayal ettiği ancak kimselerin sahip olamadığı bir konağın sahibi olan Melek Hanım, Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı, sütoğlu olan Şaban ile karıştırınca eve alır. Maço Abisi Hüsamettin’e ise eve aldığı Ramazan’ı damadı olarak tanıtacaktır. Gün gelince konağa gerçek Şaban gelecektir ve o andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Süt Kardeşler filminin çekildiği konak nerede, hangi semtte çekildi, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betpapel yer alıyor.

Çöpçüler Kralı filmi hangi semtte nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim? Çöpçüler Kralı filmi hangi semtte nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim?

Süt Kardeşler filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Süt Kardeşler filmi 1976 yılında çekildi. Yönetmen Ertem Eğilmez’in Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani isimli romanından uyarladığı filmi, içinde barındırdığı kült anlarıyla Türk sineması üzerinde en çok iz bırakan eserlerden bir tanesidir. Filmin uyarlama senaryosunu Sadık Şendil yazdı. Yapımcısı Nahit Ataman olan film komedi türünde çekildi. 1976 yapımı film 80 dakika sürüyor.

Süt Kardeşler filmi nerede çekildi?

Süt Kardeşler filmi İstanbul'un Barkıköy ve Sarıyer ilçelerinde çekildi. Filmin ana çekim yeri İstanbul'un Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy semtindeki Simenoğlu Köşkü oldu. Arzu Film komedilerinin çekildiği köşk olan Simenoğlu Köşk'ünde çekim setleri kurularak çekimler yapılmıştır. Ayrıca, Ali Şen'in canlandırdığı Kerami Bey ve ailesinin yaşadığı köşk sahneleri için ise Sarıyer'in Yeniköy semtindeki Said Halim Paşa Yalısı kullanılmıştır.

Şabanoğlu Şaban filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları kimler Selma Nigar kim? Şabanoğlu Şaban filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları kimler Selma Nigar kim?

Süt Kardeşler filmi hangi konakta çekildi?

Süt Kardeşler filmi Yeşilköy'de bulunan Simenoğlu konakta çekildi. Bakırköy'ün Yeşilköy semtinde bulunan Simenoğlu Köşkü'nde çekimler yapıldı. Yeşilköy semti Saadetli Sokak ve İrfaniye Sokak'ın birleştiği yerde bulunan köşkte çekimler gerçekleşti. Filmde, Osmanlı zamanında bahriye eri olan Ramazan ve Şaban’ın maceraları ekranlara geliyor.

Süt Kardeşler filmi konusu ne?

Süt Kardeşler filminde, Şaban bir gün sütannesi Melek’ten kendisini İstanbul’a davet eden bir mektup alır. Melek, konağa gelen Ramazan'ı sütoğlu Şaban zanneder. Ağabeyi Hüsamettin'den çekinen Melek, Ramazan'ın damadı olduğunu söyler. Evdeki yanlış anlaşılmalar devam ederken, ev halkı geceleri Gulyabani görmeye başlar. Gulyabani korkusuyla ev halkı daha da yakınlaşır. Tam da bu sırada gerçek damat çıkagelir.

Süt Kardeşler filmi hangi kanalda oynuyor?

Süt Kardeşler filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 28 Haziran Çarşamba günü saat 22.15'te Show TV ekranlarında Yeşilçam hayranları ile buluşuyor. Arzu Film tarafından çekilen yapım Yeni Stdüyo tarafından seslendirilmiş ve renklendirilmiştir. Film 1 saat 20 dakika betpapel giriş sürüyor.

Hababam Sınıfı Tatilde filminde neden Güdük Necmi yok nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi? Hababam Sınıfı Tatilde filminde neden Güdük Necmi yok nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi?

Süt Kardeşler filmi oyuncuları isimleri

 • Kemal Sunal - Şaban (Süt oğlan)
 • Şener Şen - Hüsamettin
 • Adile Naşit - Melek
 • Halit Akçatepe - Ramazan (Emir eri)
 • Hale Soygazi - Bihter
 • Ayşen Gruda - Emine
 • Ergin Orbey - Bayram
 • Jale Altuğ - Afife
 • Yasemin Esmergül - Yasemin
 • Ali Şen - Kerami Bey
 • Türker Tekin - Kahya
 • Dinçer Çekmez - Çavuş
 • Feridun Çölgeçen - Sarraf Efendi

Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir? Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir?