Takip İstanbul filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Orijinal adı Taken 2 olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Takip İstanbul filmi hangi otelde çekildi, Takip İstanbul filmi nerede çekildi, Takip İstanbul filmi ne zaman çekildi, Takip İstanbul filmi hangi kanalda oynuyor, Takip İstanbul filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Bryan Mills rolü ile Liam Neeson, Kim Mills rolü ile Maggie Grace, Lenore Mills rolü ile Famke Janssen ve Murad Hoca rolü ile Rade Šerbedžija yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Leland Orser, Jon Gries, D. B. Sweeney, Luke Grimes, Olivier Rabourdin, Kevork Malikyan, Luenell ve İlkay Akdağlı rol alıyor. İlk filmde Bryan Mills’ın kızını kaçıran ve yine Mills tarafından öldürülen çetenin baş elemanının babası, bu sefer intikam için emekli CIA ajanının İstanbul’da tatil yapan karısını kaçırıyor. Kızının peşinde olduklarını anlayan Bryan Mills, bu sefer kızının yardımıyla ailesine zarar vermek isteyenleri birer birer avlama yoluna gidiyor. Gösterime girdiği yıl sürpriz bir şekilde gişeden mutlu ayrılan 96 Saat (Taken) filminin devamı olan Taken 2'nin merkezinde de yine bir kaçırılma olayı var. Takip İstanbul filminin çekildiği otel, çekildiği yer, İstanbul’un neresinde çekildi, hangi ilçede semtte çekildi, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları haberimizde favorisen yer alıyor.

Wonder Woman 1984 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Wonder Woman 1984 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Takip İstanbul filmi ne zaman çekildi?

Takip İstanbul filmi 2012 yılında çekildi. Film 5 Ekim 2012 tarihinde gösterime girdi. 45 milyon dolar bütçe ile çekilen film 376 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde 13 hafta vizyonda kalan ve 118.902 kişi tarafından sinemalarda izlenen film, toplam 1.288.082 TL gişe hasılatı elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda Olivier Megaton oturuyor. Filmin senaryosunu Luc Besson ve Robert Mark Kamen yazdı. Taken filminin devam filmi olarak çekilen ve Taken 2 olarak da bilinen yapımın Taken 3 adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir.

Takip İstanbul filmi nerede çekildi?

Takip İstanbul filmi İstanbul’un Kadıköy ve Fatih ilçelerinde çekildi. Filmin bazı sahneleri için Fatih’in Balat semtinde, Kapalıçarşı’da, Kadıköy Haydarpaşa Garı’nda çekim setleri kurulmuştur. Ayrıca İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında da çekimler yapılmıştır. Çekimler 2012 yılında yapıldı. Liam Neeson ve Maggie Grace sahnelerinin bazıları Los Angeles’ta çekilmiştir. İstanbul sahneleri ise 2011 yılının Kasım ayında yapıldı. Bazı sahneler bir hafta boyunca Fransa'daki Saint-Denis'de Luc Besson tarafından kurulan Cité du Cinéma'nın yeni film stüdyolarında çekilmiştir.

Tenet filmi nerede çekildi ne zaman çekildi Tenet hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Tenet filmi nerede çekildi ne zaman çekildi Tenet hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Takip İstanbul filmi hangi otelde çekildi?

Takip İstanbul filmi Pera Palace otelde çekildi. Filmin bazı sahneleri için Beyoğlu ilçesinde bulunan Pera Palace Hotel'de çekim setleri kurulmuştur. Ayrıca İstanbul’un farklı bölgelerinde de çekimler yapılmıştır. Filmin ilk serisinde, kızını Arnavutluk mafyasının elinden kurtaran, emekli CIA ajanı Bryan Mills, bu kez, intikam almak isteyen bir mafya üyesinin oğlu ve çetesiyle mücadele etmek durumunda kalıyor. Suçlular bu kez, İstanbul’a turistik gezi için gelen Bryan'ın karısını kaçırıyorlar ve aksiyon başlıyor.

Takip İstanbul filmi hangi kanalda oynuyor?

Takip İstanbul filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 16 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00’de Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Yapımcısı Luc Besson olan filmin müziklerini Nathaniel Méchaly hazırladı. Film tüm dünyaya 20th Century Fox tarafından dağıtıldı. Filmde, emekli CIA ajanı Bryan Mills ve karısı, Mills’in kendi kızını kurtarmak için öldürdüğü katilin babası tarafından İstanbul’da rehin alınıyor. Bryan ailesini kurtarmak için İstanbul’da yüksek aksiyonlu bir kovalamacaya giriyor ve ajanlık günlerinden kalma tüm gizli yeteneğini kullanıyor. Kanal D ekranlarında bol aksiyonlu filmler yayınlanmaya favorisen giriş devam ediyor.

James Bond Spectre filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu James Bond Spectre filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Takip İstanbul filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Liam Neeson - Bryan Mills
 • Maggie Grace - Kim Mills
 • Famke Janssen - Lenore "Lennie" Mills-St. John
 • Rade Šerbedžija - Murad Hoca
 • Leland Orser - Sam Gilroy
 • Jon Gries - Mark Casey
 • D. B. Sweeney - Bernie Harris
 • Luke Grimes - Jamie Conrad
 • Olivier Rabourdin - Jean-Claude Pitrel
 • Kevork Malikyan - Müfettiş Durmaz
 • Luenell - Kim'in Sürüş Eğitmeni
 • İlkay Akdağlı - Arnavut İstihbarat Görevlisi

Uzaydan Gelen Fırtına oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi konusu ne? Uzaydan Gelen Fırtına oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi konusu ne?